Ogłoszenia parafialne, II NIEDZIELA ADWENTU, 6 grudnia 2020r.

  1. Dzisiaj błogosławieństwo kapliczek szensztackich i adoracja po mszy o 12. Poświęcenie odnowionej kapliczki przy ul. Ługi o 15. Przed kościołem będziemy zbierali ofiary do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
  2. W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Nabożeństwo do św. Michała Archanioła po mszy wieczornej,

Wtorek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte o 6.30, 9 i 18. Od 12 do 13 adoracja Najświętszego Sakramentu. Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej o 19 w kościele.

Czwartek – wspomnienie NMP Loretańskiej. Nabożeństwo do św. Jana Pawła II po mszy wieczornej.

  1. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na remont dachu kościoła i plebanii.
  2. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w naszej parafii w przyszłą niedzielę. Poprowadzi je o. Justyn Berus OFM. Program rekolekcji będzie dostępny w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii.
  3. W niedzielę, 20 grudnia o 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z obu roczników.
  4. Prosimy o zgłaszanie do księży rodzin, które potrzebują pomocy materialnej na święta. Ofiary na przygotowanie paczek prosimy wrzucać do skarbonek przy szklanych drzwiach. Nie zbieramy w tym roku żywności. Przypominamy o Parafialnej Inicjatywie Ewangelizacyjnej „Gdzie jest twój brat?”. Jest to nasza modlitwa za osoby z parafii, które nie chodzą do kościoła. Można zapisywać się w księdze wyłożonej na ołtarzu MB Fatimskiej.
  5. Wizyty u chorych odbywają się indywidualnie. Prosimy o kontakt na numer komórkowy telefonu parafialnego – 725 200 902.
  6. W kiosku parafialnym są już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Przy wyjściu z kościoła można otrzymać opłatki wigilijne i wodę święconą.
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Piotr Woźniak, kawaler z par. tut. i Katarzyna Jankowska, panna z Par. MB Królowej Polski w Wołominie. Zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.