Ogłoszenia parafialne, I NIEDZIELA ADWENTU, 29 listopada 2020r.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent. Wypominki o 17.30. W dni powszednie zapraszamy na Roraty o 6.30. Ze względu na stan epidemii nie będzie w tym roku kakao. O 5.30 wspólnota neokatechumenalna zaprasza na Jutrznię w kaplicy. Prosimy o zgłaszanie do księży rodzin, które potrzebują pomocy materialnej na święta. Ofiary na przygotowanie paczek prosimy wrzucać do skarbonek przy szklanych drzwiach. Nie zbieramy w tym roku żywności. Przypominamy o Parafialnej Inicjatywie Ewangelizacyjnej „Gdzie jest twój brat?”. Jest to nasza modlitwa za osoby z parafii, które nie chodzą do kościoła. W tej intencji trzeba odmówić codziennie Akt Ofiarowania się Sercu Pana Jezusa i podjąć dobrowolne wyrzeczenie. Można zapisywać się w księdze wyłożonej na ołtarzu MB Fatimskiej. W tym roku to szczególnie ważna modlitwa ze względu na akty apostazji, czyli wystąpienia z Kościoła dokonane również w naszej parafii.
  2. W tym tygodniu:

Poniedziałek – święto św. Andrzeja Apostoła,

I Czwartek Miesiąca – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera. Po mszy wieczornej Litania do Imienia Pana Jezusa, modlitwa o powołania i adoracja.

I Piątek Miesiąca – spowiedź od 15.30 do 21.

I Sobota Miesiąca – konferencja przed chrztem o 16, Różaniec o 17.

  1. W przyszłą niedzielę poświęcenie kapliczek szensztackich i adoracja po mszy o 12. Przed kościołem będziemy zbierali ofiary do puszek na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. O 15.00 poświęcenie kapliczki przy ul. Ługi.
  2. Wizyty u chorych odbywają się indywidualnie. Prosimy o kontakt na numer komórkowy telefonu parafialnego – 725 200 902.
  3. W kiosku parafialnym są już świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ponadto także można otrzymać wodę święconą w buteleczkach.
  4. Opłatki wigilijne nie będą w tym roku roznoszone po domach. Od przyszłej niedzieli będą dostępne przy wyjściu z kościoła, w kiosku parafialnym i zakrystii.
  5. W grudniu dalej będą odprawiane msze święte w niedziele o 20.00 (poza I i II dniem świąt).
  6. Rekolekcje adwentowe rozpoczną się w III Niedzielę Adwentu, czyli 13 grudnia.
  7. Biskup Romuald Kamiński, Przewodniczący KEP ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia zaprasza do modlitwy w intencji chorych, pracowników placówek medycznych i ich bliskich. Od 2 grudnia w każdą środę (przez 9 tygodni) będzie transmitowana Msza Święta o godz. 20.00 na kanale YouTube SalveNET. Intencje można przesyłać na adres mailowy intencje@salvenet.pl lub na profilu facebokoowym DW-P.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.