Sklepik parafialny, 22 listopada 2020r.

Zostały już tylko 4 tygodnie do świąt, a my nadal nie jesteśmy pewni, czy przy Wigilijnej Wieczerzy, spotkamy się całą rodziną. Warto uprzedzić czas i zakupić karty świąteczne, z katolickim motywem świąt Bożego Narodzenia. Złożymy Najbliższym życzenia i prześlemy opłatek.

Książki, ciekawe, pożyteczne i po obniżonych cenach, czekają w kiosku. Dobry prezent świąteczny i niebanalny sposób na siedzenie w domu. Polecamy „Jezu Ratuj” Książka w której między innymi znajdziesz modlitwy mistyka z Neapolu ks. Dolindo Zawierz i módl się.

      Dziś w „Idziemy” „Wiara w czasie zwątpienia” Wszyscy potrzebujemy uzdrowienia. I nie chodzi tylko o uzdrowienie z chorób, wywoływanych także przez pandemiczną zarazę, ale nadto o uleczenie ze słabości duchowych, które często rodzą się z powodów intelektualnych. Dziś sytuacja zaczyna przypominać tę, jaką przeżywali pierwsi wyznawcy Chrystusa, osaczeni z wielu stron: a to przez żydowskich wyznawców prawa, a to przez roszczenia i prześmiewcze ataki pogan. Musimy zachować postawę męczenników i świętych, która sprawiła, że nauka Jezusa nie popadła w zapomnienie.

 Dziś w Niedzieli, „FuriaDzisiaj naszym moralnym, ale i narodowym, polskim obowiązkiem jest bronić dobrego imienia św. Jana Pawła II, którego autorytet próbuje się podważać. Słynny włoski egzorcysta ks. Gabriele Amorth podczas egzorcyzmów często wzywał pomocy św. Jana Pawła II. W jednym z wywiadów przyznał, że było to bardzo skuteczne. „Demon wpada w furię, kiedy słyszy to imię”.

 W Gościu Niedzielnym: Dziś próba odpowiedzi na pytanie – czy na sądzie ostatecznym trzeba się będzie ze wszystkiego wytłumaczyć?

Mały Gość Niedzielny: „Na tropie świętych” o. Michał Legan, na pytanie dlaczego Matka Boża ma takie ciemne oblicze, odpowiada, niektórzy mówią że długo wpatrywała się w Słońce, jakim jest Jezus Chrystus.

UWAGA:

Za tydzień w Gościu Niedzielnym dodatek, Kalendarz ścienny, a w Małym Gościu, Płyta Magdy Anioł i Adama Szewczyka między piosenkami m.in. tegoroczna piosenka roratna.