Ogłoszenia parafialne, XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 22 listopada 2020r.

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA

  1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po mszy o 12 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówienie litanii do Serca Pana Jezusa i aktu poświęcenia Sercu Jezusowemu. Za odmówienie publicznie tego aktu można uzyskać odpust zupełny. Po mszy wieczornej Nabożeństwo do św. Rity.
  2. W tym tygodniu:

Wtorek – wspomnienie męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy,

Sobota – uroczyste pierwsze Nieszpory Adwentu, rozpoczynające nowy rok liturgiczny po mszy wieczornej,

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent.
  2. Przypominamy, że spowiedź w naszym kościele odbywa się obecnie w kaplicy św. Faustyny. Pozostałe informacje sanitarne są wywieszone na szklanych drzwiach kościoła.
  3. W tym tygodniu zakończy się renowacja Krzyża przy ul. Bema. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w te prace: Burmistrz Karczewa p. Michał Rudzki, stolarz p. Jacek Borkowski z synem Pawłem, p. Walentyna Ostrowska, p. Tadeusz Marton. Kończy się również ważna inwestycja, jaką jest wykonanie ulicy Ługi. Dziękujemy p. Marcinowi Kraśniewskiemu za wypełnienie swojej obietnicy wyborczej.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.