Sklepik parafialny, 15 listopada 2020r.

Zapraszamy po karty świąteczne, z katolickim motywem świąt Bożego Narodzenia i z opłatkiem. Sytuacja epidemiczna jest nieprzewidywalna, coraz częściej mówi się o konieczności wprowadzenia przymusu pozostawania w domu. Nie zapominajmy wysłać życzeń naszym najbliższym.

Dotykają nas kolejne restrykcje sanitarne. Coraz częściej musimy pozostawać w domu. Ten czas przebywania w domu, może nam umilić książka „Wyznania” autorstwa Św. Augustyna, lub inne ciekawe książki.

     Jest już  listopadowy „Egzorcysta”

      Dziś w „Idziemy” „Siewcy anarchii” Kiedy magnaci przeciwni Konstytucji 3 Maja, krzyczeli „Polska nierządem stoi” – uwierzyły w to ówczesne elity. I Rzeczpospolita na 123 lata popadła w niewolę, gdyż „sektor publiczny” został sprywatyzowany. Wojska nie było, warowni nie budowano, drogi i mosty były w opłakanym stanie, gdyż starostowie odpowiedzialni za ten stan rzeczy traktowali dochód z dóbr królewskich jako swój. Obecna sytuacja niewiele różni się od tamtej. …..

 Dziś w Niedzieli, „My budowaliśmy kościoły – oni je profanująKościoły niszczyli nazistowscy i komunistyczni najeźdźcy, komunistyczne władze utrudniały ich budowę. A naród polski walczył o ich przetrwanie i budowę nowych. Bo przecież Kościół wielokrotnie w dziejach Polski był schronieniem. Dzięki niemu możemy dziś żyć w wolnym i demokratycznym kraju. To tu znajdowali pomoc twórcy Solidarności. Zachodzi pytanie, dlaczego My, rodzice, dziadkowie, nie potrafimy walczyć ze swymi dziećmi, które dzisiaj kościoły profanują?

 W Gościu Niedzielnym: o tym że osoby niepełnosprawne czują się dyskryminowane i poniżane przez protestujących przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego. A także – rozmowa z posłem Jerzym Polaczkiem o bolesnym doświadczeniu choroby Covid-19