Ogłoszenia parafialne, XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 15 listopada 2020r.

  1. Dzisiaj obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Ubogich. Taca przeznaczona jest na Seminarium Duchowne naszej diecezji. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.
  2. W tym tygodniu:

Poniedziałek – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia,

Wtorek – wspomnienie św. Elżbietty Węgierskiej, zakonnicy,

Środa – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy,

Czwartek – 9 rocznica święceń biskupich Bpa Marka Solarczyka, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach,

Piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,

Sobota – wspomnienie Ofiarowanie NMP.

  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po mszy o 12 wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówienie litanii do Serca Pana Jezusa i aktu poświęcenia Sercu Jezusowemu. Za odmówienie publicznie tego aktu można uzyskać odpust zupełny. Po mszy wieczornej Nabożeństwo do św. Rity.
  2. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które w tym tygodniu pomagały w sprzątaniu liści wokół kościoła. Zachęcamy kolejnych parafian do miłej współpracy.
  3. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone do skarbonek i wpłaty na konto parafialne.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.