Ogłoszenia parafialne, XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 8 listopada 2020r.

 1. Dzisiaj adoracja i błogosławieństwo kapliczek szensztackich po mszy o 12. Taca przeznaczona jest na remont dachu kościoła i plebanii.
 2. W tym tygodniu:

Poniedziałek – święto poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,

Wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

Środa – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, w tym dniu przypada 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, msze święte o 7, 9 (za Ojczyznę) i 18,

Czwartek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika, po mszy wieczornej Nabożeństwo do św. Jana Pawła II,

Piątek – wspomnienie Świętych Męczenników Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

 1. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Ubogich, taca będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne naszej diecezji, przed kościołem zbiórka do puszki z okazji dnia solidarności z Kościołem prześladowanym.
 2. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej we wtorek o 19 w kościele.
 3. Od soboty 7 listopada obowiązują nowe zasady sanitarne w kościołach. W naszej świątyni może uczestniczyć w nabożeństwach maksymalnie 53 osoby. Siadamy w dużych ławkach po 1 osobie. Miejsca są oznaczone kartkami. W listopadzie będą dodatkowe Msze Święte w niedzielę o godz. 20.00. W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną w sprawach kancelaryjnych prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (725 200 902).
 4. W związku z nowymi obostrzeniami sanitarnymi wszystkie spotkania formacyjne grup i wspólnot parafialnych zostają zawieszone do końca listopada. Nie działa również świetlica parafialna.
 5. Można zgłaszać imiona zmarłych na wypominki. Imiona zapisujemy na kartkach, które leżą na stolikach za ławkami i przynosimy do księży w zakrystii lub kancelarii.
 6. 1 listopada zmarł śp. Ks. Jan Sosnowski, który był wikariuszem w naszej parafii w latach 1993 – 1994. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 7. Zapraszamy do pomocy w grabieniu liści wokół kościoła. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. proboszcza.
 8. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone do skarbonek i wpłaty na konto parafialne.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.