Ogłoszenia parafialne, Uroczystość Wszystkich Świętych, 1 listopada 2020r.

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Procesja z wypominkami oraz Różaniec za zmarłych o 17.00.
  2. W tym tygodniu:

Poniedziałek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o 7, 9 i 18. Procesja z wypominkami po mszy o 9 i 18. Różaniec za zmarłych o 17.30.

Środa – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa,

I czwartek – Msza Święta o powołania, za Ojczyznę i Radio Maryja o 18, po mszy adoracja,

I Piątek – spowiedź od 15.30 do 21.00.

I Sobota – konferencja przed chrztem o 16, Różaniec o 17.

  1. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo kapliczek szensztackich po Mszy o 12. Taca przeznaczona na remont dachu kościoła i plebanii.
  2. W tym tygodniu zostanie złożony projekt termomodernizacji naszego kościoła i plebanii. Jeśli zostaną przyznane środki w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego to wiosną rozpoczniemy prace. Prosimy o modlitwę w tej intencji bo czas jest trudny.
  3. Penitencjaria Apostolska zmieniła w tym roku ze względu na pandemię warunki uzyskania odpustu za zmarłych. W Dekrecie czytamy, że odpusty za zmarłych można uzyskać przez cały listopad wybierając 8 dni nawet oddzielonych od siebie. Odpust związany z dniem 2 listopada może być przeniesiony na inny dzień listopada.

„Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko łącząc się duchowo z tymi wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte, oraz wykluczając wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mając intencję kiedy to tylko będzie możliwe spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego), odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu), albo jeśli podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych, lub też jeśli wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.”

  1. Można zgłaszać imiona zmarłych na wypominki. Imiona zapisujemy na kartkach, które leżą na stolikach za ławkami i przynosimy do księży w zakrystii lub kancelarii.
  2. W związku z zaleceniami sanitarnymi w naszym kościele może przebywać maksymalnie 110 osób. Siadamy tylko w dużych ławkach w nawie głównej i między filarami, po 2 osoby na ławkę. Prosimy o przestrzeganie wszystkich pozostałych przepisów sanitarnych. W tym tygodniu ktoś wlał jakiś płyn do kropielnic. Prosimy o zaprzestanie takiego samowolnego działania.
  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.