Ogłoszenia parafialne, XXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 30 sierpnia 2020r.

  1. Dzisiaj wypominki o 17.30. Miejski Ośrodek Kultury i Sportu w Otwocku zaprasza na widowisko słowno-muzyczne „Otwock – wspólnota kultur – Psalmy Dawida” o 19 w muszli koncertowej Parku Miejskiego.
  2. W tym tygodniu:

I Czwartek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła, Msza  Święta o powołania, za Ojczyznę i Radio Maryja o 18, po mszy Litania do Imienia Pana Jezusa, modlitwa o powołania i adoracja,

I Piątek – wspomnienie Błogosławionych dziewic i męczennic Marii Stelli i Towarzyszek, spowiedź od 15.30 do 21. Szczególnie zapraszamy do spowiedzi dzieci i młodzież szkolną,

I sobota – konferencja przed chrztem o 16, różaniec o 17.

  1. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na remont dachu kościoła i plebanii.
  2. Przypominamy, że od 1 września wracamy do zwyczajnego porządku Mszy Świętych w niedzielę, czyli o 7, 9, 10.30, 12 i 18.
  3. W sobotę, 5 września odbędzie się spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej o g. 10 w kościele. Obecność obowiązkowa. Przynosimy zeszyty do religii.
  4. Prosimy o zachowanie porządku na placu przed kościołem: nie przestawiamy ławek i nie rozrzucamy kamieni ozdobnych.
  5. Z dniem 1 września rozpoczyna pracę nasza świetlica parafialna. Zapraszamy dzieci w wieku szkolnym.
  6. Władze diecezjalne oraz Inspektor Sanitarny Powiatu Otwockiego przypominają o bezwzględnym przestrzeganiu zaleceń sanitarnych obowiązujących w kościele: dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła, zakrywanie ust i nosa wewnątrz kościoła oraz zachowanie dystansu społecznego (1,5m) przed kościołem.
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Mateusz Mierzejewski, kawaler i Izabela Grzyb, panna, obydwoje z Parafii św. Piotra i Pawła w Bochum (Niemcy). Zapowiedź pierwsza.

Mateusz Wit Wieczorkowski, kawaler i Weronika Justyna Długosz, panna. Obydwoje z par. tut. Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.