Ogłoszenia parafialne, XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 2 sierpnia 2020r.

  1. Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna po mszy o 10.30. Można uzyskać odpust zupełny, tzw. „Porcjunkuli”, poprzez nawiedzenie katedry, konkatedry, bazyliki mniejszej lub kościoła parafialnego i odmówienie pobożnie ‘Ojcze nasz’ i ‘Wierzę’.
  2. W tym tygodniu:

Wtorek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera,

I Czwartek – święto Przemienienia Pańskiego, po mszy wieczornej modlitwa o powołania i adoracja Najświętszego Sakramentu,

I piątek – spowiedź od 15.30 do 21.00 z wyjątkiem Mszy Świętej o 18,

Sobota – wspomnienie św. Dominika, prezbitera.

  1. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na remont dachu kościoła i plebanii.
  2. 5 sierpnia (środa) wyruszy 37 Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin. W tym roku ze względu na stan epidemii pielgrzymować będą tylko księża z bp. Markiem. Pozostałe osoby będą mogły pielgrzymować duchowo włączając się w Nowennę do Matki Bożej Łaskawej w dniach od 5 do 14 sierpnia. Każdego dnia zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18, następnie na adorację, różaniec o 20.30 i Apel Jasnogórski o 21.00. Będzie to nasze przygotowanie do 100 rocznicy Cudu nad Wisłą. Zakończymy je całonocnym czuwaniem przed Najświętszym Sakramentem z 14 na 15 sierpnia. Zapraszamy również do kościołów nowennowych w naszej diecezji, których lista jest wywieszona w gablotach przed kościołem.
  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.