Ogłoszenia parafialne, Uroczystość Najświętszej Trójcy, 7 czerwca 2020r.

1. Zgodnie z Uchwałą RM z dnia 29 maja w kościołach nie obowiązuje limit osób uczestniczących w nabożeństwach. Trzeba zachować zalecenia sanitarne: dezynfekcja rąk oraz zasłanianie ust i nosa. Na terenie przykościelnym trzeba zachować dystans społeczny lub nosić maseczkę. Komunię Świętą przyjmujemy ‘na rękę’ podchodząc procesyjnie nawą główną i ‘do ust’ klękając na stopniu w prezbiterium. Nasz Biskup Romuald podtrzymuje dyspensę od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej osobom chorym i wiernym, którzy obawiają się zarażenia. W przyszłą niedzielę nie będzie już mszy o 20.
  2. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po sumie o 12. Rodzice 3-letniego Dominika będą zbierali dla niego na operację nogi. Uroczystość Trójcy przenajświętszej kończy czas wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej. Zbiórka na świątynię Opatrzności Bożej odbędzie się w innym terminie.
  3. W tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej,

Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w naszym kościele o 7, 9, 10.30 i 18.

W komunikacie naszego biskupa Romualda czytamy: Biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiologiczną, zalecam, aby Księża Proboszczowie zorganizowali procesję Bożego Ciała do czterech ołtarzy na terenie przykościelnym. A zatem po mszy o 10.30 wyruszy procesja wokół kościoła.

Po mszy wieczornej nabożeństwo do św. Jana Pawła II i adoracja do 21. Nieszpory eucharystyczne o 20.30. Przez całą oktawę Bożego Ciała codziennie po mszy wieczornej będą procesje eucharystyczne.

Zachęcamy do udekorowania swoich okien i domów obrazami Pana Jezusa i symbolami eucharystycznymi.

Sobota – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera, po mszy wieczornej i czerwcowym Nabożeństwo Fatimskie.

1. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na inwestycje podejmowane w naszej parafii.
  2. 18 czerwca, tj. czwartek podczas mszy o 18.00 bp Marek Solarczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.