Ogłoszenia duszpasterskie, Niedziela Zesłania Ducha Świętego, 31 maja 2020r.

1. Z radością informujemy, że ograniczenia ilości osób w kościele zostały zniesione. Wciąż obowiązują zalecenia sanitarne: dezynfekcja rąk przy wejściu do kościoła, zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego. W tym celu zostały rozstawione dodatkowe krzesła w kościele. Komunię Świętą przyjmujemy ‘na rękę’ podchodząc procesyjnie nawą główną i ‘do ust’ klękając na stopniu w prezbiterium. Do 7 czerwca będzie jeszcze dodatkowa Msza Święta w niedzielę o 20. Nasz Biskup Romuald podtrzymuje dyspensę od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej osobom chorym i wiernym, którzy obawiają się zarażenia.
  2. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Wypominki za zmarłych o 17, nabożeństwo majowe o 17.30. Taca przeznaczona na seminarium duchowne naszej diecezji.
  3. W tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła, po mszy wieczornej Nabożeństwo do św. Michała Archanioła, pamiętajmy w modlitwie o dzieciach w dniu ich święta,

Środa – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, wieczorna Msza Święta w intencji ks. Łukasza z okazji 3 rocznicy święceń kapłańskich,

I czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana,

I piątek – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika, spowiedź od 15.30 do 21.00,

I sobota – konferencja przed chrztem o 16, Różaniec o 17.

1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej trójcy. Adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o 12. Przed kościołem zbiórka do puszki na Świątynię Opatrzności Bożej. Rodzice 3-letniego Dominika będą zbierali dla niego na operację nogi. Uroczystość Trójcy przenajświętszej kończy czas wielkanocnej Komunii Świętej.
  2. Od jutra rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane w dni powszednie po mszy wieczornej (ok. 18.40) a w niedziele o 17.30.
  3. W związku z epidemią tradycyjna pielgrzymka na zakończenie maja do Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w dniu dzisiejszym się nie odbędzie. Siostry zapraszają do indywidualnego nawiedzenia sanktuarium i włączenia się o 19.30 w spotkanie z Maryją modlitwą i śpiewem.
  4. Z dniem 1 czerwca wchodzi w życie Dekret Ogólny KEP w sprawie zawarcia małżeństwa kanonicznego. Narzeczonych prosimy o zapoznanie się z informacjami w gablocie.
  5. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone do skarbonek na potrzeby naszego kościoła oraz wpłaty na nasze konto parafialne
  6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się w naszej parafii:

Damian Aleksander Wilim, kawaler i Daria Aleksandrowicz, panna, obydwoje z Parafii św. Wacława w Warszawie. Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian.