Ogłoszenia duszpasterskie, Wniebowstąpienie Pańskie, 24.05.2020r.

1. Na szklanych drzwiach są umieszczone wskazówki odnośnie przebywania w naszym kościele. Prosimy o ich przestrzeganie. Do czasu przywrócenia swobodnego uczestnictwa wiernych w mszach świętych w naszym kościele będzie odprawiana dodatkowa msza w niedziele o godzinie 20.00.
  2. Dzisiaj ks. Wiesław Nowosielski świętuje rocznicę święceń kapłańskich i urodziny. Msza Święta w jego intencji o 12.00. Życzymy ks. Wiesławowi Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej na kolejna lata życia i posługi kapłańskiej.
  3. W tym tygodniu przeżywamy:

Wtorek – wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera,

Czwartek – 39 rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polski,

Piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,

Sobota – Msza Święta w Wigilię Zesłania Ducha Świętego o 18.00 i czuwanie do 21.00.

1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Msza Święta o 12 będzie odprawiona w intencji ks. proboszcza z okazji 25 rocznicy święceń kapłańskich. Taca na seminarium duchowne.
  2. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy czas spowiedzi wielkanocnej do której jesteśmy zobowiązani Przykazaniami Kościelnymi. W tym tygodniu będzie możliwość spowiedzi przed mszą świętą poranną oraz od 17.30.
  3. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone do skarbonek na potrzeby naszego kościoła oraz wpłaty na nasze konto parafialne
  4. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się w naszej parafii:

Damian Aleksander Wilim, kawaler i Daria Aleksandrowicz, panna, obydwoje z Parafii św. Wacława w Warszawie. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian.