Ogłoszenia duszpasterskie, IV NIEDZIELA WIELKANOCY, 3 maja 2020r.

  1. Przypominamy, że w naszym kościele mogą przebywać aktualnie 53 osoby. Zajmujemy miejsca w dużych ławkach, które są oznaczone naklejkami, po kolei od początku ławek w stronę wyjścia. Ułatwi to innym orientację ile jest jeszcze wolnych miejsc. W kościele obowiązuje noszenie maseczek i dezynfekcja rąk. Na szklanych drzwiach wisi kartka ze wskazaniami odnośnie przebywania w naszym kościele. Prosimy o przestrzeganie tych wytycznych.
  2. Do czasu przywrócenia swobodnego uczestniczenia wiernych w mszach świętych w naszym kościele będzie odprawiana dodatkowa msza w niedziele o godzinie 20.00.
  3. Dzisiejsza niedziela zwana ‘Niedzielą Dobrego Pasterza’ jest od 1964r. przeżywana jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Dziękując Bogu za powołania z naszej parafii prośmy o kolejne. Po sumie o 12 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W tym tygodniu przypada:

Poniedziałek – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona diecezji warszawsko-praskiej, po mszy wieczornej nabożeństwo do św. Michała Archanioła,

Środa – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba,

I Czwartek Miesiąca – msza święta o powołania kapłańskie i zakonne, za Ojczyznę i Radio Maryja o 18, po mszy modlitwa o powołania,

Piątek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne,

  1. Nabożeństwa Majowe są odprawiane w naszym kościele w dni powszednie po mszy wieczornej (ok. 18.45) a w niedziele o 17.30.
  2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone do skarbonek na potrzeby naszego kościoła oraz wpłaty na nasze konto parafialne (numer konta podany na stronie internetowej parafii oraz w gablocie).
  3. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które w ostatnim czasie pomagały przy sprzątaniu naszego kościoła.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.