Ogłoszenia duszpasterskie III NIEDZIELA WIELKANOCY, 26 kwietnia 2020r.

  1. Przypominamy, że w naszym kościele mogą przebywać aktualnie 53 osoby. Zajmujemy miejsca w dużych ławkach, które są oznaczone naklejkami, po kolei od początku ławek w stronę wyjścia. Ułatwi to innym orientację ile jest jeszcze wolnych miejsc. W kościele obowiązuje noszenie maseczek i dezynfekcja rąk. Na szklanych drzwiach wisi kartka ze wskazaniami odnośnie przebywania w naszym kościele. Prosimy o przestrzeganie tych wytycznych.
  2. Do czasu przywrócenia swobodnego uczestniczenia wiernych w mszach świętych w naszym kościele będzie odprawiana dodatkowa msza w niedziele o godzinie 20.00.
  3. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną, która jest równocześnie czwartym Narodowym Dniem Czytania Pisma Świętego i rozpoczyna XII Tydzień Biblijny. Zachęcamy do lektury w naszych rodzinach Ewangelii według św. Mateusza. Wypominki o 17.30.
  4. W tym tygodniu przeżywamy:

Środa – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy,

I Piątek miesiąca– wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika. Spowiedź od 15.30 do 21 w kaplicy św. Faustyny. Nasz biskup udziela dyspensy od pokarmów mięsnych w tym dniu. Nie ma wizyt u chorych.

I Sobota miesiąca– uroczystość NMP Królowej Polski, msze święte o 7, 9 i 18, Różaniec o 17.

  1. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu po sumie o 12.
  2. Od piątku rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Będą one odprawiane w naszym kościele w dni powszednie po mszy wieczornej (ok. 18.45) a w niedziele o 17.30.
  3. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone do skarbonek na potrzeby naszego kościoła oraz wpłaty na nasze konto parafialne (numer konta podany na stronie internetowej parafii oraz w gablocie).
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  5. W tym miesiącu odeszli do Pana: śp. Michał Grajewski i śp. Krzysztof Mosak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…