Ogłoszenia duszpasterskie II NIEDZIELA WIELKANOCY, czyli MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 19 kwietnia 2020r.

  1. Dzisiejsza niedziela, obchodzona jako Święto Miłosierdzia Bożego jest dniem naszego odpustu parafialnego. W tym roku obchodzimy go w zupełnie innej sytuacji niż zazwyczaj. Zapraszamy na transmisję Mszy Świętej odpustowej o 12.00 oraz Koronki o 15.00. W Godzinie Miłosierdzia będzie można przyjąć Komunię Świętą przed kościołem. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.
  2. Od 20 kwietnia w naszym kościele będą mogły przebywać 53 osoby. Wynika to z powierzchni kościoła przeznaczonej do kultu religijnego, która wynosi 780 m2. Zajmujemy miejsca w dużych ławkach, które są oznaczone naklejkami. Prosimy siadać po kolei od początku ławek w stronę wyjścia. Ułatwi to innym orientację ile jest jeszcze wolnych miejsc. W kościele obowiązuje noszenie maseczek i dezynfekcja rąk. Na szklanych drzwiach wisi kartka ze wskazaniami odnośnie przebywania w naszym kościele. Prosimy o przestrzeganie tych wytycznych.
  3. Do czasu przywrócenia swobodnego uczestniczenia wiernych w mszach świętych w naszym kościele będzie odprawiana dodatkowa msza w niedziele o 20.00. Rozpoczynamy za tydzień.
  4. W tym tygodniu przeżywamy:

Środa – nabożeństwo do św. Rity po mszy wieczornej.

czwartek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

Sobota – święto św. Marka Ewangelisty. Jest to dzień Imienin Biskupa Marka Solarczyka, pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Jest to również dzień modlitw o urodzaje. Po mszy wieczornej odśpiewamy w tej intencji Litanię do Wszystkich Świętych prosząc o deszcz.

  1. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone do skarbonek na potrzeby naszego kościoła oraz wpłaty na nasze konto parafialne (numer konta podany na stronie internetowej parafii oraz w gablocie). Ofiary, które zwykle składamy na tacę w niedzielę można wrzucić do skarbonek w kościele.
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej poprzez wydania internetowe. Na stolikach za ławkami są wyłożone wydania papierowe tygodników katolickich oraz świece wielkanocne.