Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 12 kwietnia 2020r.

  1. Osiem początkowych dni okresu Wielkanocy stanowi oktawę Wielkanocy. Z tej racji w najbliższy piątek nie ma postu.
  2. Przypominamy, że zgodnie z decyzją władz państwowych oraz kościelnych do 19 kwietnia podczas mszy i nabożeństw w kościele może przebywać max. 5 osób oprócz celebransa. Na szklanych drzwiach wisi kartka ze wskazaniami odnośnie przebywania w naszym kościele. Prosimy o przestrzeganie tych wytycznych.
  3. Zapraszamy dzisiaj na transmisję Koronki do Miłosierdzia Bożego i Nowenny o 15 a o 17.00 na uroczyste Nieszpory. Dodatkowa Msza Święta o 20.
  4. Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w niedzielę. Koronka i Nowenna do Bożego Miłosierdzia o 15.
  5. W przyszłą niedzielę, obchodzoną jako Święto Miłosierdzia Bożego przypada nasz odpust parafialny. W tym roku z racji na stan epidemii będziemy go przeżywać w wymiarze duchowym. Godzina Miłosierdzia o 15.
  6. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia Triduum Paschalnego i Wielkanocy: liturgia, transmisje, dekoracje, sprzątanie, etc.
  7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone do skarbonek na potrzeby naszego kościoła oraz wpłaty na nasze konto parafialne (numer konta podany na stronie internetowej parafii oraz w gablocie). Ofiary, które zwykle składamy na tacę w niedzielę można wrzucić do skarbonek w kościele.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej poprzez wydania internetowe. Na stolikach za ławkami są wyłożone wydania papierowe tygodników katolickich oraz świece wielkanocne.
  9. W imieniu wszystkich kapłanów posługujących w naszej parafii życzymy, aby Święta Wielkanocne były czasem spotkania ze Zmartwychwstałym Jezusem. Niech On napełnia nasze serca radością i pokojem a blask Jego Zmartwychwstania niech rozprasza wszelkie mroki naszego życia. Niech wiara w obecność Zmartwychwstałego Jezusa czyni z nas prawdziwych Jego świadków wobec ludzi, których spotykamy na drodze swego życia…