Ogłoszenia duszpasterskie NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ, 5 kwietnia 2020r.

  1. Przypominamy, że zgodnie z decyzją władz państwowych oraz kościelnych do 11 kwietnia podczas mszy i nabożeństw w kościele może przebywać max. 5 osób oprócz celebransa. Na szklanych drzwiach wisi kartka ze wskazaniami odnośnie przebywania w naszym kościele. Prosimy o przestrzeganie tych wytycznych.
  2. Rozpoczynamy Wielki Tydzień, który jest przeznaczony na wspomnienie męki Pana Jezusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. Dziś ze względu na stan epidemii nie ma poświęcenia palm.
  3. Do spowiedzi zapraszamy w poniedziałek, wtorek i środę: „spacer Miłosierdzia” w godzinach 10 – 11 i 15 – 16 oraz po mszy wieczornej podczas adoracji do 20 w kaplicy św. Faustyny.
  4. W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Kapłani odnawiają w tym dniu przyrzeczenia złożone podczas święceń. Polecamy się szczególnie w tym dniu modlitwom Parafian.

Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Adoracja w Ciemnicy od 21 do północy. Spowiedź i Komunia Święta między 21 a 22.

Wielki Piątek – o 8.00 tzw. „Ciemna Jutrznia”. Cały dzień możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Spowiedź i Komunia Święta w godz. 10 – 12, 16 – 18 i 21 – 22. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża o 19.00. Adoracja od 21 do północy. W tym dniu obowiązuje post ścisły (18 – 60 lat).

Wielka Sobota – „Ciemna Jutrznia” o 8.00. Adoracja przy Grobie Pańskim do Wigilii Paschalnej. Nie ma święcenia pokarmów. Na stronie internetowej parafii jest wzór modlitwy do odmówienia w domach przed śniadaniem wielkanocnym. Koronka i Nowenna o 15.00. Spowiedź i Komunia Święta w godz. 10 – 12 oraz 16 – 18. Wigilia Paschalna o 20.00. W Wielką Sobotę do Wigilii Paschalnej obowiązuje post.

Wielkanoc – Rezurekcja o 6.00. Nie ma procesji na zewnątrz kościoła. Następna Msza Święta o 10.30. O 15 Koronka i Nowenna. O 17 Nieszpory. Dodatkowa Msza Święta o 20.00.

Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte jak w niedzielę. O 15 Koronka z Nowenną.

  1. Spowiedź podczas Triduum Paschalnego odbywa się tylko w kaplicy a Komunia Święta będzie udzielana przed kościołem w podanym czasie co pół godziny.
  2. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone do skarbonek na kwiaty do Grobu Pana Jezusa oraz wpłaty na nasze konto parafialne (numer konta podany na stronie internetowej parafii oraz w gablocie). Ofiary, które zwykle składamy na tacę w niedzielę można wrzucić do skarbonek w kościele.
  3. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej poprzez wydania internetowe. Na stolikach za ławkami są wyłożone wydania papierowe tygodników katolickich oraz świece wielkanocne. Można zapisać się na świąteczne wydanie Niedzieli i Gościa Niedzielnego w zakrystii lub pod telefonem 517710743