Ogłoszenia duszpasterskie V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 29 marca 2020r.

  1. Przypominamy, że zgodnie z decyzją władz państwowych oraz kościelnych podczas mszy i nabożeństw w kościele może przebywać max. 5 osób oprócz celebransa. Na szklanych drzwiach wisi kartka ze wskazaniami odnośnie przebywania w naszym kościele. Prosimy o przestrzeganie tych wytycznych.
  2. Dziś zapraszamy na transmisję Mszy Świętej z naszego kościoła o 10.30 i 18 oraz na Gorzkie Żale o 17 na profilu Fb naszej parafii. O 16.30 wypominki bez udziału wiernych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przeżywajmy te dni w wymiarze duchowym. Wizyty u chorych odbywają się tylko w zagrożeniu życia. Nie ma spotkania KŻR ani konferencji przed chrztem.
  4. Za tydzień przeżywamy Niedzielę Palmową. W tym roku nie ma obrzędu poświęcenia palm. W mszach świętych będzie mogło uczestniczyć max. 5 osób (stan na chwilę obecną).
  5. W piątek przed Niedzielą Palmową przeżywaliśmy zwykle Drogę Krzyżową ulicami naszego osiedla. W tym roku odprawimy Drogę Krzyżową bez udziału wiernych w najbliższy piątek o godz. 17. Będzie ona transmitowana na naszym profilu Fb.
  6. Spowiedź wielkanocna odbywa się w naszym kościele w następujący sposób:

codziennie od poniedziałku do soboty zapraszamy na tzw. „spacer Miłosierdzia” w godzinach 10 – 11 i 15 – 16. Po mszy wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź w kaplicy św. Faustyny.

  1. Zgodnie z komunikatem Przewodniczącego KEP kapłani modlą się każdego dnia w kościele o 20.30 w intencji chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również w intencji służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serca i łaskę nawrócenia. Zachęcamy do podobnej modlitwy w domach.
  2. Prosimy o zgłaszanie telefoniczne na komórkowy numer parafialny osób starszych, samotnych i potrzebujących pomocy. Są wolontariusze chętni do posługi.
  3. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone do skarbonek na kwiaty do Grobu Pana Jezusa oraz wpłaty na nasze konto parafialne (numer konta podany na stronie internetowej parafii oraz w gablocie). Ofiary, które zwykle składamy na tacę w niedzielę można wrzucić do skarbonek w kościele.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej poprzez wydania internetowe. Na stolikach za ławkami są wyłożone wydania papierowe tygodników katolickich oraz świece wielkanocne.