Ogłoszenia duszpasterskie IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 22 marca 2020r.

  1. Przy wejściu do kościoła są wywieszone zasady obowiązujące podczas mszy świętych w naszym kościele w związku ze stanem epidemii ogłoszonym w Polsce. Kancelaria parafialna jest nieczynna. Prosimy o kontakt telefoniczny lub po mszy w zakrystii.
  2. Codziennie po mszy wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do godziny 20.30 z możliwością spowiedzi. Z racji na ograniczenia ilościowe osób w kościele nie damy rady wyspowiadać wszystkich przed samą Wielkanocą.
  3. W tym tygodniu przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o 7, 9 i 18. Jest to 28 rocznica erygowania Diecezji warszawsko-praskiej. W tym dniu będą składane przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Ulotki są wyłożone na stolikach za ławkami.
  4. Zapraszamy do włączenia się całodobową modlitwę różańcową o zatrzymanie epidemii na całym świecie. Kontakt do osób zapisujących w zakrystii.
  5. Zgodnie z komunikatem Przewodniczącego KEP kapłani modlą się każdego dnia w kościele o 20.30 w intencji chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również w intencji służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serca i łaskę nawrócenia. Zachęcamy do podobnej modlitwy w domach.
  6. Prosimy o zgłaszanie telefoniczne na komórkowy numer parafialny osób starszych, samotnych i potrzebujących pomocy. Są wolontariusze chętni do posługi.
  7. Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone do skarbonek na kwiaty do Grobu Pana Jezusa oraz wpłaty na nasze konto parafialne (numer konta podany na stronie internetowej parafii oraz w gablocie). Dziękujemy również za płyny dezynfekcyjne do naszego kościoła.
  8. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich, które wyłożyliśmy na stoliku pod chórem. Zapłatę za prasę, prosimy wkładać do skrzyneczki stojącej na tym stoliku. Warto korzystać z wydań internetowych tygodników. Szczegółowe informacje w gablocie. Nasz sklepik w ciągu najbliższych dni będzie otwarty: w niedzielę w godz: od 11,15 do 12,00 oraz przed i po mszy wieczornej. W piątek przed wieczorną mszą i po mszy. Można też, po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym ( telefon podany jest na ogłoszeniu przy kiosku ) dokonać zakupów w innym terminie. Pamiętajmy o bliskich wysyłając Im życzenia na karcie z motywem Świąt Zmartwychwstania. – dostępne w kiosku. Dochód ze sprzedaży świec wielkanocnych dostępnych w naszym sklepiku, przeznaczony jest na pomoc dla osób starszych, szczególnie potrzebujących naszej pomocy.
  9. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Konrad Maciej Kurek, kawaler i Sylwia Sadowska, panna, obydwoje z parafii tutejszej, zapowiedź druga,

Daniel Korycki, kawaler z Parafii Łaskarzew i Aleksandra Anna Ciężkowska, panna z parafii tutejszej, zapowiedź druga.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian.