Ogłoszenia duszpasterskie III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 15 marca 2020r.

 1. Zachęcamy do zapoznania się z Dekretem Biskupa Warszawsko-Praskiego Romualda Kamińskiego po wprowadzeniu w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego. Zmienia on do odwołania program pracy duszpasterskiej w naszej parafii, np. zawieszone zostały nabożeństwa wielkopostne, rekolekcje wielkopostne oraz spotkania formacyjne, uczestnictwo wiernych we Mszach św. ograniczone zostało do osób zamawiających intencję mszalną. Pełny tekst Dekretu podany jest na stronie parafialnej oraz w gablotach przed kościołem.
 2. Kancelaria parafialna jest nieczynna. W sprawach pilnych prosimy o dzwonienie na numer parafialny: 725 200 902.
 3. Zgodnie z komunikatem Przewodniczącego KEP kapłani modlą się każdego dnia w kościele o 20.30 w intencji chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również w intencji służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serca i łaskę nawrócenia. Zachęcamy do podobnej modlitwy w domach.
 4. W czwartek przypada Uroczystość św. Józefa. Msze Święte o 7, 9 i 18.
 5. W piątek podtrzymujemy naszą tradycyjną adorację Najświętszego Sakramentu od 15 do 17.30 oraz od 18.30 do 21.00 (z ograniczeniem ilości wiernych w kościele do 50 osób). Będzie wtedy możliwość spowiedzi.
 6. Osoby zapisane na prenumeratę tygodnika Idziemy mogą go odebrać dzisiaj przed sumą.
 7. Prosimy o zgłaszanie telefoniczne osób starszych i samotnych potrzebujących pomocy. Są wolontariusze chętni do posługi.
 8. Dziękujemy Rycerzom św. Jana Pawła II za pomoc w dniu dzisiejszym przy wpuszczaniu wiernych do kościoła.
 9. Zachęcamy wszystkich Parafian do przeżywania tego trudnego dla nas czasu w duchu indywidualnych rekolekcji wielkopostnych. Niech to będzie czas modlitwy, pogłębionej refleksji nad swoim życiem i zaufania Bogu.
 10. O kolejnych decyzjach władz kościelnych będziemy informowali na stronie internetowej naszej parafii oraz na Facebooku
 11. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:

Konrad Maciej Kurek, kawaler i Sylwia Sadowska, panna, obydwoje z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza,

Daniel Korycki, kawaler z Parafii Łaskarzew i Aleksandra Anna Ciężkowska, panna z parafii tutejszej, zapowiedź pierwsza,

Łukasz Sebastian Siwak, kawaler z parafii tutejszej i Marta Kownacka, panna z Parafii św. Józefa w Wołominie, zapowiedź druga.

Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian.