Ogłoszenia duszpasterskie II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 8 marca 2020r.

  1. Dzisiaj obchodzimy dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, czyli Niedziela „Ad gentes”. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na pomoc misjonarzom oraz na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Taca przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła. Po mszy o 10.30 spotkanie dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej.
  2. W tym tygodniu:

Wtorek – spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych o 19 w świetlicy,

Czwartek – nabożeństwo do św. Jana Pawła II po mszy wieczornej i spotkanie Rycerzy Jana Pawła II w salce na plebanii. Zapraszamy wszystkich mężczyzn.

Piątek – 7 rocznica wyboru papieża Franciszka. Pamiętajmy o nim w modlitwie.

  1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. kan. Marcin Ożóg, proboszcz Parafii Dobrego Pasterza w Warszawie Nadwiślu. Program rekolekcji wywieszony jest w gablotach przed kościołem i podany na stronie internetowej naszej parafii. Przed kościołem będziemy zbierali ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Rodzice 3-letniego Dominika będą zbierali dla niego na operację nogi. Szczegóły tej akcji na ulotkach za ławkami.
  2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek: o 17 dla dzieci a po Mszy wieczornej (ok. 18.45) dla dorosłych. W każdą niedzielę o 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Jutrznia w kaplicy św. Faustyny o 5.30. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję „Gdzie jest Twój brat?”, czyli do modlitwy za sąsiadów, którzy nie chodzą do kościoła. Można się wpisywać do księgi wyłożonej na ołtarzu MB Fatimskiej.
  3. 7 czerwca 2020r. w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Osoby, które chciałyby wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych powinny zgłosić się do ks. proboszcza do 15 marca w celu otrzymania karty wstępu.
  4. W przyszłą niedzielę Domowy Kościół zaprasza na spotkanie dla małżeństw pt. „Kawiarenka dialogowa” podczas której odbędzie się prelekcja o komunikacji w małżeństwie. Zainteresowane małżeństwa prosimy o zgłaszanie swojego uczestnictwa do księży w zakrystii lub kancelarii oraz telefonicznie i mailowo.
  5. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się:0

Łukasz Sebastian Siwak, kawaler z parafii tutejszej i Marta Kownacka, panna z Parafii św. Józefa w Wołominie, zapowiedź pierwsza. Gdyby ktokolwiek wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.