Ogłoszenia duszpasterskie I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 1 marca 2020r.

  1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę miesiąca: adoracja Najświętszego Sakramentu i poświęcenie kapliczek szensztackich po sumie o 12. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na chleb dla ubogich i na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Spotkanie Rady Parafialnej o 19 w świetlicy.
  2. W tym tygodniu przypada:

Poniedziałek – nabożeństwo do św. Michała Archanioła po mszy wieczornej,

Środa – święto św. Kazimierza, królewicza. W tym dniu przypada 38 rocznica święceń biskupich i dzień imienin Biskupa seniora Kazimierza Romaniuka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

I czwartek miesiąca – Msza Św. o powołania, za Ojczyznę i Radio Maryja o 18,

I piątek miesiąca – rano odwiedziny chorych, Koronka o 15, spowiedź od 15.30 do 21,

I sobota miesiąca – konferencja przed chrztem o 16, Różaniec o 17, spotkanie KŻR po mszy wieczornej w kaplicy,

  1. W przyszłą niedzielę spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I K. Św. po mszy o 10.30. Taca przeznaczona będzie na ogrzewanie naszego kościoła. Przed kościołem będziemy zbierać ofiary do puszek na kwiaty do Grobu Pana Jezusa i na Dzieło misyjne Ad gentes.
  2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek: o 17 dla dzieci a po Mszy wieczornej (ok. 18.45) dla dorosłych. W każdą niedzielę o 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza każdego dnia od poniedziałku do piątku na Jutrznię do kaplicy św. Faustyny o 5.30. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję „Gdzie jest Twój brat?”, czyli do modlitwy za sąsiadów, którzy nie chodzą do kościoła. Można się wpisywać do księgi wyłożonej na ołtarzu MB Fatimskiej.
  3. Diecezje warszawskie zapraszają – nawiązując do starożytnej tradycji rzymskiej – do podjęcia 40-dniowej praktyki nawiedzania poszczególnych, wyznaczonych do tego celu kościołów, w których trwa całodzienna modlitwa, prowadzona według specjalnego, wspólnego dla wszystkich schematu. Szczegóły w gablocie.
  4. 7 czerwca 2020r. w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Osoby, które chciałyby wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych powinny zgłosić się do ks. proboszcza do 15 marca w celu otrzymania karty wstępu.
  5. W związku z możliwością pojawienia się koronawirusa na terenie Polski w gablotach przed kościołem wywieszone są praktyczne informacje na ten temat.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.