Ogłoszenia duszpasterskie VII NIEDZIELA ZWYKŁA, 23 lutego 2020r.

 1. Dzisiaj spotkanie Dziecięcego KŻR po mszy o 10.30, wypominki za zmarłych o 17.30.
 2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa – początek Wielkiego Postu, Msze Święte o 7, 9, 16.30 (dla dzieci), 18 i 20. Podczas każdej Mszy obrzęd posypania głów popiołem. Obowiązuje post ścisły.
 3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek: o 17 dla dzieci a po Mszy wieczornej (ok. 18.45) dla dorosłych. W każdą niedzielę o 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza każdego dnia od poniedziałku do piątku na Jutrznię do kaplicy św. Faustyny o 5.30. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję „Gdzie jest Twój brat?”, czyli do modlitwy za sąsiadów, którzy nie chodzą do kościoła. Można się wpisywać do księgi wyłożonej na ołtarzu MB Fatimskiej.
 4. Przepisy postne:

Wierni, którzy ukończyli 14 rok życia są zobowiązani do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku i w Środę Popielcową, natomiast wierni od 18 do 60 roku życia są zobowiązani dodatkowo do postu ścisłego w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Post ścisły oznacza, że można spożyć tylko jeden posiłek do syta i dwa mniejsze posiłki.

 1. W przyszłą niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu i poświęcenie kapliczek szensztackich po mszy o 12. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na chleb dla ubogich oraz na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
 2. Zakończyliśmy w naszej parafii wizytę duszpasterską, zwaną kolędą (w poniedziałek i we wtorek można zgłaszać jeszcze wizyty dodatkowe). W tym roku odwiedziliśmy 1248 rodzin spośród 2305, czyli 54,14 % naszych parafian (60,6% w 2019). Dziękujemy za wspólną modlitwę i życzliwość. Bóg zapłać za złożone ofiary, które będą przeznaczone na tegoroczne prace remontowe w kościele i na plebanii.
 3. 29 lutego 2020 r. nasz kleryk Przemysław Misior otrzyma posługę akolitatu. Pamiętajmy o nim w naszej modlitwie.
 4. Nasza parafia organizuje we wrześniu pielgrzymkę do Włoch (sanktuarium św. Michała Archanioła i św. Ojca Pio). Szczegóły w zakrystii i na stronie internetowej parafii. Zapisy do 10 marca.
 5. 7 czerwca 2020r. w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Osoby, które chciałyby wziąć udział w uroczystościach beatyfikacyjnych powinny zgłosić się do ks. proboszcza do 15 marca w celu otrzymania karty wstępu.
 6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
 7. W tym miesiącu odeszli z naszej parafii do wieczności: śp. Artur Cieślak i śp. Jan Sawicki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…