Ogłoszenia duszpasterskie IV NIEDZIELA ADWENTU, 22 grudnia 2019r.

  1. Dzisiaj po mszy wieczornej nabożeństwo do św. Rity. Ministranci po każdej mszy rozprowadzają sianko na stół wigilijny.
  2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

wtorek – Wigilia Bożego Narodzenia: rano Roraty o 6.30, nie ma Mszy Świętej wieczornej, o 23.30 wspólne śpiewanie kolęd i dzielenie się opłatkiem, o północy – Pasterka. Taca zbierana podczas Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.

środa, 25 grudnia – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte jak w niedzielę. Nie ma Mszy o 7 rano. O 15 poświęcenie kapliczki przy ul. Maczka.

czwartek, 26 grudnia – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, Msze Św. jak w każdą niedzielę, ofiary na tacę przeznaczone na budowę nowych świątyń w diecezji;

piątek, 27 grudnia – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty,

sobota, 28 grudnia – święto Świętych Młodzianków, męczenników.

  1. Przyszła niedziela obchodzona jest jako Niedziela Świętej Rodziny. Podczas każdej Mszy Świętej odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo rodzin.
  2. Od 25 grudnia do 1 stycznia trwa Oktawa Narodzenia Pańskiego. Każdy dzień ma rangę święta w Kościele i nie znosi piątkowego postu.
  3. Dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały w roznoszeniu opłatków oraz przygotowaniu kościoła na Boże Narodzenie (kwiaty, szopka, choinki, sprzątanie).
  4. Spowiedź dzisiaj podczas każdej Mszy Świętej, jutro podczas Rorat oraz od 17.30 i we wtorek podczas Rorat.
  5. Jutro po Roratach będziemy sprzątali kościół na święta i ubierali choinki. Zapraszamy chętnych do pomocy. Również mężczyzn!
  6. Prezydent Miasta Otwocka i Rada Miasta zapraszają dzisiaj mieszkańców miasta na spotkanie wigilijne w godzinach 14 – 16, które się odbędzie w Parku Miejskim w Otwocku. Podczas spotkania odbędzie się również uroczyste otwarcie parku po rewitalizacji oraz koncert kolęd.
  7. Po świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną Kolędą:

27.12. (piątek) – ul. Grota-Roweckiego 1,

28.12. (sobota) – ul. Bema 4,

30.12. (poniedziałek) – ul. Grota-Roweckiego 3 i 5,

02.01. (czwartek) – Grota-Roweckiego 2 i 6,

03.01. (piątek) – Grota-Roweckiego 4,

04.01. (sobota) – Bema 2 i 6, Słoneczna,

W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o 16 a w sobotę o 10.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.