Ogłoszenia duszpasterskie III NIEDZIELA ADWENTU, 15 grudnia 2019r.

  1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Przed kościołem zbieramy razem z Fundacją Drużyna Błażeja ofiary do skarbonek na leczenie Teosia.
  2. Dni powszednie od 17 do 24 grudnia włącznie są przeznaczone na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do soboty o 6.30. Do koszy pod chórem można składać dary żywnościowe dla ubogich rodzin z naszej parafii.
  3. W czwartek przypadają Imieniny ks. Proboszcza. Zapraszamy na Mszę Świętą w jego intencji o 18.00.
  4. W imieniu ks. proboszcza i radnego p. Marcina Kraśniewskiego zapraszamy dzisiaj dzieci na Festyn Bożonarodzeniowy w godzinach 14 – 17. Będzie mnóstwo atrakcji i wesołej zabawy.
  5. Władze Gminy Karczew zapraszają w sobotę 21 grudnia od 10 do 16.30 na rynek w Karczewie na “Biesiadę z Walbachem” – jarmark bożonarodzeniowy. Razem z Mieszkańcami zasiądziemy do stołu wigilijnego. Będą występy dzieci ze szkół i przedszkoli, lokalnych artystów, a także kapeli góralskiej, która zaśpiewa kolędy. Będą również warsztaty rękodzielnicze i ubieranie choinki.
  6. Prezydent Miasta Otwocka i Rada Miasta zapraszają mieszkańców miasta na spotkanie wigilijne 22 grudnia (niedziela) w godzinach 14 – 16, które się odbędzie w Parku Miejskim w Otwocku. Podczas spotkania odbędzie się również uroczyste otwarcie parku po rewitalizacji oraz koncert kolęd.
  7. Po świętach rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną Kolędą:

27.12. (piątek) – ul. Grota-Roweckiego 1,

28.12. (sobota) – ul. Bema 4,

30.12. (poniedziałek) – ul. Grota-Roweckiego 3 i 5,

W dni powszednie kolędę rozpoczynamy o 16 a w sobotę o 10.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.