Ogłoszenia duszpasterskie II NIEDZIELA ADWENTU, 8 grudnia 2019r. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

  1. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Krzysztof Dura CM. Program rekolekcji jest następujący:

Niedziela: nauki rekolekcyjne podczas każdej Mszy Świętej,

Poniedziałek, wtorek i środa: 6.30 – Roraty, 9.00 – Msza Święta z nauką ogólną, 17.00 – nauka dla dzieci (środa Msza Święta), 18.00 – Msza Święta z nauką ogólną, 20.00 – Msza Święta z nauką dla młodzieży starszej.

Spowiedź we wtorek i środę: podczas Rorat, 8.30 – 10.00 oraz 17.00 – 20.30. Szczegółowy program w gablotach i na stronie parafialnej.

Na zakończenie rekolekcji odbędzie się wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II do naszego kościoła w środę o 18.

  1. Ofiary zebrane dzisiaj na tacę są przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  2. Zapraszamy dzisiaj na Wieczór Młodych na Ługach – Góra Tabor. Po mszy o 18 adoracja w intencji Synodu Młodych a potem spotkanie w świetlicy. Natomiast w najbliższą sobotę młodzi z naszej parafii zapraszają do pieczenia pierników świątecznych dla chorych dzieci w szpitalu w Zagórzu. Zaczynamy o 10 w świetlicy. Można przynieść ozdoby choinkowe.
  3. W tym tygodniu przeżywamy:

Wtorek – wspomnienie NMP Loretańskiej,

Piątek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy,

Sobota – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

  1. W dni powszednie zapraszamy na Roraty o 6.30. Po Roratach jest kakao dla dzieci. W zakrystii można zapisać się na listę do przygotowania kakao. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza na Jutrznię w kaplicy od poniedziałku do piątku o 5.30. Do koszy pod chórem można składać dary żywnościowe dla ubogich rodzin. Prosimy o zgłaszanie rodzin, które potrzebują pomocy materialnej. Przypominamy o Parafialnej Inicjatywie Ewangelizacyjnej „Gdzie jest twój brat?”. Jest to nasza modlitwa za osoby z parafii, które nie chodzą do kościoła. Można zapisywać się w księdze wyłożonej na ołtarzu MB Fatimskiej.
  2. Rozpoczyna się peregrynacja figury św. Michała Archanioła po naszej parafii. Zapisy w zakrystii.
  3. W imieniu ks. proboszcza i radnego p. Marcina Kraśniewskiego zapraszamy dzieci na Festyn Bożonarodzeniowy w następną niedzielę, 15 grudnia w godzinach 14 – 17. Do soboty można oddawać szopki na konkurs.
  4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.