Ogłoszenia duszpasterskie I NIEDZIELA ADWENTU, 1 grudnia 2019r.

  1. Dzisiaj I Niedziela Miesiąca. Po Mszy o 12 adoracja Najświętszego Sakramentu i poświęcenie kapliczek szensztackich. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na chleb dla ubogich. Podczas każdej Mszy święcimy opłatki na stół wigilijny, które będą roznoszone po domach od tego tygodnia. Prosimy przedstawicieli wspólnot, bloków i ulic o pomoc w roznoszeniu opłatków.
  2. Rozpoczynamy Adwent. W dni powszednie zapraszamy na Roraty o 6.30. Tradycyjnie już po Roratach będzie kakao dla dzieci. W zakrystii można zapisać się na listę do przygotowania kakao. Wspólnota neokatechumenalna zaprasza na Jutrznię w kaplicy od poniedziałku do piątku o 5.30. Do koszy pod chórem można składać dary żywnościowe dla ubogich rodzin. Prosimy o zgłaszanie rodzin, które potrzebują pomocy materialnej. Przypominamy o Parafialnej Inicjatywie Ewangelizacyjnej „Gdzie jest twój brat?”. Jest to nasza modlitwa za osoby z parafii, które nie chodzą do kościoła. Ci, którzy w tej intencji chcą odmówić codziennie Akt Ofiarowania się Sercu Pana Jezusa i podjąć dobrowolne wyrzeczenia mogą zapisywać się w księdze wyłożonej na ołtarzu MB Fatimskiej.
  3. W tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – nabożeństwo do św. Michała Archanioła po mszy wieczornej,

Wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego,

I Czwartek – Msza Święta w intencji powołań, za Ojczyznę i Radio Maryja o 18,

I Piątek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. Wizyty u chorych od 9, spowiedź od 15.30 do 21,

I Sobota – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, konferencja przed chrztem o 16, Różaniec o 17,

  1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Ofiary na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła, przed kościołem będziemy zbierali ofiary do puszki na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie.
  2. 9 grudnia przypadają imieniny ks. Wiesława. Msza Święte w jego intencji będzie odprawiona w przyszłą niedzielę o 12.
  3. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy 8 grudnia. Zakończą się one w środę, 11 grudnia uroczystym wprowadzeniem relikwii św. Jana Pawła II do naszego kościoła.