Ogłoszenia duszpasterskie XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA JEZUS CHRYSTUA KRÓLA WSZECHŚWIATA, 24 listopada 2019r.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Udziela się odpustu zupełnego wiernym, którzy publicznie odmówią akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. W naszej parafii uczynimy to po mszy o 12.00. O 17.30 wypominki za zmarłych. Spotkanie Rady Parafialnej o 19 w świetlicy.
 2. Od dzisiaj rozpoczynamy w naszej diecezji przygotowania do beatyfikacji Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Raz w miesiącu będziemy rozważali fragment Ślubów Jasnogórskich napisanych przez Prymasa Tysiąclecia.
 3. W sobotę przypada święto św. Andrzeja, Apostoła. Po mszy wieczornej (ok. 18.40) zapraszamy na I Nieszpory Adwentu.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent. Jest to pierwsza niedziela miesiąca: poświęcenie kapliczek szensztackich i adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o 12. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na chleb dla ubogich.
 5. 6 i 7 grudnia (I Piątek i I Sobota) udamy się do chorych ze spowiedzią przedświąteczną. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii lub kancelarii.
 6. W niedzielę 1 grudnia organizujemy wyjazd na spektakl „Opowieść wigilijna” wystawiany przez kleryków naszego seminarium. Wyruszamy sprzed kościoła o 12.30, powrót ok. 17.30. Zapisy w zakrystii.
 7. Nasza Parafia organizuje akcję ubierania choinki na Ługach w dniu 15 grudnia w godzinach 14 – 17. Z tej okazji ogłaszamy konkurs na własnoręcznie wykonaną szopkę bożonarodzeniową. Informacje w zakrystii i na stronie internetowej parafii.
 8. Rekolekcje adwentowe rozpoczniemy 8 grudnia. Zakończą się one w środę, 11 grudnia uroczystym wprowadzeniem relikwii św. Jana Pawła II do naszego kościoła.
 9. W Adwencie po roratach chcemy jak co roku przygotowywać kakao dla dzieci. Chętnych do pomocy prosimy o zapisywanie się w zakrystii.
 10. Dziś o godz. 16 odbędzie się w Parafii św. Wincentego a’Paulo Przegląd Chórów Powiatu Otwockiego.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.