Ogłoszenia duszpasterskie XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 10 listopada 2019r.

1. Dzisiaj przeżywamy XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja by przyjść z pomocą prześladowanym za wiarę i żyjącym w skrajnej biedzie chrześcijanom w Sudanie Południowym. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na ten cel. Taca przeznaczona na ogrzewanie naszego kościoła.
  2. W tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. W tym dniu przypada 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze Święte o 7, 9 i 18 (za Ojczyznę). Przed Mszą Świętą o odśpiewamy Hymn Narodowy.

Wtorek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika,

Środa – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych polskich męczenników,

Sobota – wspomnienie NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia,

1. W przyszłą niedzielę spotkanie dzieci z Koła Żywego Różańca po mszy o 10.30. Taca przeznaczona będzie na seminarium duchowne naszej diecezji.
  2. Spotkanie rodziców dzieci komunijnych we wtorek o 19 w świetlicy.
  3. W sobotę, 16 listopada odbędzie się akcja poboru krwi na parkingu przy Urzędzie w Karczewie w godzinach 10-14. Zapisy w holu głównym urzędu. Trzeba mieć ze sobą dowód osobisty.