Ogłoszenia duszpasterskie XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 13 października 2019r.

1. Dzisiaj obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Przed kościołem będziemy zbierać ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży. Ofiary na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła. Po mszy wieczornej Nabożeństwo Fatimskie. W związku z tym nie ma różańca o 17.30. Dzisiaj rozpoczynamy przygotowanie do nawiedzenia figury św. Michała Archanioła z Gargano. Witamy w naszej parafii ks. Rafała Szwajca ze Zgromadzenia Księży Michalitów, który wygłosi kazania. Program nawiedzenia podany jest na stronie internetowej oraz wywieszony w gablocie przed kościołem.

Wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,

Środa – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej, 41 rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża,

Czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

Piątek – święto św. Łukasza, Ewangelisty. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 z okazji imienin ks. Łukasza.

1. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny. Ofiary na tacę będą przeznaczone na misje.
  2. Można zgłaszać imiona zmarłych na wypominki. Imiona zapisujemy na kartkach, które leżą na stolikach za ławkami i przynosimy do księży w zakrystii lub kancelarii.
  3. W sobotę 19 października zapraszamy na I Rowerowy Rajd Parafialny. Uczestnicy muszą wypełnić kartę zgłoszeniową dostępną na stronie parafialnej i w zakrystii. Karty przynosimy do zakrystii lub kancelarii. Trasa wynosi ok. 15 km w jedną stronę. Prosimy mierzyć siły na zamiary. Liczba miejsc ograniczona.
  4. Trwa Synod Młodych w naszej diecezji. Zapraszamy młode osoby, w wieku od 16 do 30 lat, mieszkające na terenie naszej Diecezji do wyrażenia swojej opinii na temat Kościoła. Można to uczynić wypełniając ankietę zamieszczoną na stronie internetowej naszej diecezji.