Ogłoszenia duszpasterskie XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 6 października 2019r.

  1. Dzisiaj przeżywamy I niedzielę miesiąca: adoracja, poświęcenie kapliczek szensztackich i procesja eucharystyczna po Mszy o 12. Różaniec o 17.30. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na chleb dla ubogich. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na Dom Świętej Siostry Faustyny w Ostrówku.
  2. W poniedziałek przypada wspomnienie NMP Różańcowej.
  3. Spotkanie dla rodziców dzieci komunijnych we wtorek o 19, natomiast dzieci i rodziców w przyszłą niedzielę po mszy o 10.30.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Przed kościołem będziemy zbierać ofiary do puszek na stypendia dla młodzieży. Ofiary na tacę będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła.
  5. W dniach 14 – 16 października naszą parafię nawiedzi figura św. Michała Archanioła z Gargano. Plan nawiedzenia i słowo wprowadzające jest umieszczone na kartkach leżących na stolikach za ławkami. Zachęcamy dzieci do przygotowania strojów aniołów na powitanie figury w poniedziałek 14 października. Od wczoraj trwa Nowenna przed nawiedzeniem figury św. Michała Archanioła. Przyszła niedziela będzie czasem przygotowania do tego wydarzenia. Kazania wygłosi wtedy ksiądz Michalita.
  6. Trwa Synod Młodych w naszej diecezji. Zapraszamy młode osoby, w wieku od 16 do 30 lat, mieszkające na terenie naszej Diecezji do wyrażenia swojej opinii na temat Kościoła. Można to uczynić wypełniając ankietę zamieszczoną na stronie internetowej naszej diecezji.
  7. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe: dzieci od poniedziałku do piątku o 17.30, dorośli po mszy wieczornej (ok. 18.30), w niedziele o 17.30.
  8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.