Ogłoszenia duszpasterskie XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 29 września 2019r.

  1. Dzisiaj wypominki z zmarłych o 17.30. Na Mszę o 18 zapraszamy uczniów klas ósmych wraz z rodzicami, którzy pragną rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.
  2. W tym tygodniu przypada w liturgii:

Poniedziałek – wspomnienie św. Hieronima,

Wtorek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus,

Środa – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,

I Czwartek – święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, Msza Święta o powołania, za Ojczyznę i Radio Maryja o 18.

I Piątek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu, rano odwiedziny chorych, spowiedź od 15.30 do 21.00.

I Sobota – wspomnienie św. Faustyny, o 14 wyruszy z kościoła Gwiaździsta Procesja Różańcowa (potrwa ok. 2 godzin), o 16 konferencja przed chrztem, nie będzie już różańca o 17 i spotkania KŻR. Po Mszy wieczornej rozpoczęcie Nowenny do św. Michała Archanioła.

  1. W przyszłą niedzielę poświęcenie kapliczek szensztackich, adoracja i procesja eucharystyczna po Sumie o 12. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na chleb dla biednych.
  2. We wtorek zapraszamy na Mszę Świętą o 18 z okazji urodzin księdza proboszcza.
  3. Od 1 października zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe: dzieci o 17.30, dorośli po mszy wieczornej (ok. 18.30).
  4. Papież Franciszek ogłosił październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Okazją do tego jest setna rocznica opublikowania przez Benedykta XV Listu apostolskiego Maximum illud. Dokumentem tym pragnął rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego

Papież Franciszek tak pisze: „Każdy chrześcijanin i każda wspólnota winni rozeznać, jaką drogą powinni kroczyć zgodnie z wezwaniem Pana, jednak wszyscy jesteśmy zaproszeni do przyjęcia tego wezwania: wyjścia z własnej wygody i zdobycia się na odwagę, by dotrzeć na wszystkie peryferia świata potrzebujące światło Ewangelii”

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.