Ogłoszenia duszpasterskie XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA, 15 września 2019r.

  1. Dzisiaj przeżywamy 53 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu pod hasłem: «Wszyscy tworzymy jedno» (Ef 4, 25). Od wirtualnych wspólnot społecznościowych do wspólnot ludzkich”. W orędziu na ten dzień czytamy: „To jest sieć, której chcemy. Sieć, która nie jest stworzona, by pochwycić w pułapkę, ale aby wyzwalać, aby strzec wspólnoty wolnych osób. Sam Kościół jest siecią utkaną przez komunię eucharystyczną, w której jedność nie opiera się na „polubieniach”, lecz na prawdzie, na „amen”, z którym każdy przylgnął do Ciała Chrystusa, przyjmując innych”. Ofiary złożone dzisiaj na tacę są przeznaczone na seminarium duchowne naszej diecezji, gdzie studiuje dwóch naszych kleryków. Po mszy dla dzieci spotkanie Dziecięcego Koła Żywego Różańca.
  1. W tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa,

Wtorek – wspomnienie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa,

Środa – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski. W tym dniu mszą świętą o godz. 18 w naszej katedrze rozpoczyna się Synod Młodych DW-P. Z tego powodu kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

Piątek – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy,

Sobota – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,

  1. W przyszłą niedzielę po mszy wieczornej nabożeństwo do św. Rity i spotkanie Rady Parafialnej o 19 w świetlicy.
  2. Od jutra będzie dostępna książka intencji mszalnych na 2020 rok.
  3. Spotkanie rodziców dzieci przystępujących do I KŚw. W tym roku szkolnym odbędzie się 19 września (czwartek) o 19 w świetlicy.
  4. Dzisiaj rozpoczyna się w naszej parafii Kurs Przedmałżeński. Zapraszamy narzeczonych do salki na plebanii na godz. 19.00.
  5. Zapraszamy dzieci do naszej świetlicy od poniedziałku do piątku w godzinach 16 – 19.
  6. Urząd Miejski w Karczewie zaprasza na darmowe kursy komputerowe dla osób powyżej 25 roku życia. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.