Ogłoszenia duszpasterskie XXII NIEDZIELA ZWYKŁA, 1 września 2019r.

  1. Dzisiaj przypada I niedziela miesiąca: poświęcenie kapliczek szensztackich, adoracja i procesja eucharystyczna po mszy o 12. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na chleb dla ubogich i Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Podczas mszy dla dzieci o 10.30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Dziś obchodzimy 80 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Z tej okazji o 14.00 we wszystkich kościołach naszej diecezji zostaną włączone dzwony. Pamiętajmy o obrońcach naszej Ojczyzny w modlitwie, aby żywym Bóg błogosławił a poległych przyjął do swojego Królestwa.
  2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Wtorek – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła,

Środa – wspomnienie błogosławionych dziewic i męczennic Marii Stelli i Towarzyszek,

I czwartek miesiąca – Msza o powołania, za Ojczyznę i Radio Maryja o 18. Po mszy Litania do Imienia Pana Jezusa w intencji powołań.

I piątek miesiąca – rano odwiedziny chorych, spowiedź od 15.30 do 21.00. Zapraszamy dzieci i młodzież do spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego.

I sobota miesiąca – konferencja przed chrztem o 16, różaniec o 17, po mszy spotkanie KŻR w kaplicy.

  1. Jest już w kościele figura św. Michała Archanioła. Obecnie przygotowujemy kamień na którym stanie figura. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na ten cel.
  2. Powakacyjna zbiórka dla ministrantów odbędzie się w środę 4 września o 16.30. Zapraszamy chłopców w każdym wieku, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu.
  3. Spotkanie dla dzieci pragnących śpiewać w scholii i ich rodziców w sobotę o 17 w Sali na plebanii.
  4. W sobotę 14 września nasza parafia włączy się w akcję „Polska pod Krzyżem” poprzez nabożeństwo adoracji Krzyża. Rozpoczniemy Koronką o 15 a zakończymy Apelem o 21.
  5. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się w naszej parafii:

Kamil Nejman, kawaler z par. tut. i Justyna Biedrzycka, panna z Parafii św. Wita w Karczewie, zapowiedź pierwsza.

Damian Wasilczyk, kawaler z par. tut. i Marta Miotke, panna z Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Linii, zapowiedź pierwsza.

Paweł Włodzimierz Kowalczyk, kawaler i Aleksandra Steppuhn, panna. Obydwoje z parafii tutejszej, zapowiedź druga.

Marcin Pawluczuk, kawaler i Edyta Ćwiek, panna. Obydwoje z parafii tutejszej. Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

  1. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.