Ogłoszenia duszpasterskie XIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 11 sierpnia 2019r.

  1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Wojciecha, misjonarza z Boliwii, który głosie kazania i zbiera przed kościołem ofiary na pracę misyjną. Dzisiejsza taca, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca jest przeznaczona na bieżące remonty w parafii.
  2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Wtorek – po Mszy wieczornej Nabożeństwo Fatimskie,

Środa – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika,

Czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP, MB Zwycięskiej, głównej Patronki diecezji. Msze Święte o 7, 9, 10.30, 18 i 20. Podczas każdej Mszy poświęcenie ziół i kwiatów. W tym dniu przypada 99 rocznica zwycięskiej  Bitwy Warszawskiej w 1920r., zwanej „Cudem nad Wisłą”. Można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie Konkatedry, wzniesionej jako wotum za zwycięstwo i odmówienie tam ‘Ojcze nas’ i ‘Wierzę’.

Sobota – wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

  1. Pamiętajmy o pielgrzymach zmierzających na Jasną Górę. W naszym kościele codziennie towarzyszymy 36 Pieszej Praskiej Pielgrzymce Rodzin na Apelach Jasnogórskich po mszach wieczornych oraz dzięki aplikacji mobilnej Bonafide.
  2. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.