Ogłoszenia duszpasterskie, XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 28 lipca 2019r.

  1. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszki przed kościołem na pojazdy dla misjonarzy z racji XX Tygodnia św. Krzysztofa.
  2. W tym tygodniu przypada w liturgii:

Poniedziałek – wspomnienie św. Marty,

Środa – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,

Czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, w tym dniu przypada 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o poległych w obronie Ojczyzny. Jest to również I czwartek miesiąca. Msza Święta o powołania, za Ojczyznę i Radio Maryja o 18.00.

I Piątek – rano odwiedziny chorych, spowiedź od 15.30 do 21. W tym dniu można uzyskać odpust „Porcjunkuli” za nawiedzenie katedry, konkatedry, bazyliki mniejszej lub kościoła parafialnego i odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę”.

I sobota – konferencja przed chrztem o 16, Różaniec o 17.

  1. 5 sierpnia wyrusza na Jasną Górę 36 Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin. Zapraszamy do udziału.
  2. Apel Bp Tadeusz Bronakowskiego Przewodniczącego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych: „Świadomi powagi sytuacji w naszej Ojczyźnie prosimy o podjęcie dobrowolnej abstynencji od alkoholu w sierpniu, w miesiącu wielkich patriotycznych rocznic i świąt Maryjnych. Nasi przodkowie nie szczędzili sił i krwi, aby bronić ziemi ojczystej. My także pokażmy, że jesteśmy gotowi bronić wolności wyrzekając się tego, co zniewala tak wielu spośród nas.”
  3. Burmistrz Karczewa zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w przyszłą niedzielę, tj., 4 sierpnia na rynek Zygmunta Starego w Karczewie. Początek o godzinie 19.00 Dla uczestników będą zapewnione śpiewniki.
  4. Obok plebanii został ustawiony pojemnik PCK, gdzie można wrzucać czystą odzież, pościel, buty i pluszaki.
  5. Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Jacek Franciszek Borkowski, wdowiec z par. tut. i Lilia Małgorzata Kołodziejczyk, wdowa z Par. MB Królowej Polski w Otwocku. Zapowiedź druga.

Jeśli ktoś wie o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.