Msze Święte w wakacje

Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze Święte w niedziele będą odprawiane o 7, 9, 10.30, 18 i 20. W dni powszednie bez zmian: 7 i 18.

"30 lat naszej parafii"
Zapraszamy do obejrzenia filmu
"Oto Stoję u drzwi i kołaczę"
Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego
Gdzie jest Twój Brat?
Parafialna inicjatywa ewangelizacyjna
previous arrow
next arrow
Slider

Ogłoszenia duszpasterskie, XVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 28 lipca 2019r.

  1. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszki przed kościołem na pojazdy dla misjonarzy z racji XX Tygodnia św. Krzysztofa.
  2. W tym tygodniu przypada w liturgii:

Poniedziałek – wspomnienie św. Marty,

Środa – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera,

Czwartek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, w tym dniu przypada 75 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o poległych w obronie Ojczyzny. Jest to również I czwartek miesiąca. Msza Święta o powołania, za Ojczyznę i Radio Maryja o 18.00.

I Piątek – rano odwiedziny chorych, spowiedź od 15.30 do 21. W tym dniu można uzyskać odpust „Porcjunkuli” za nawiedzenie katedry, konkatedry, bazyliki mniejszej lub kościoła parafialnego i odmówienie tam „Ojcze nasz” i „Wierzę”.

I sobota – konferencja przed chrztem o 16, Różaniec o 17.

  1. 5 sierpnia wyrusza na Jasną Górę 36 Piesza Praska Pielgrzymka Rodzin. Zapraszamy do udziału.
  2. Apel Bp Tadeusz Bronakowskiego Przewodniczącego Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych: „Świadomi powagi sytuacji w naszej Ojczyźnie prosimy o podjęcie dobrowolnej abstynencji od alkoholu w sierpniu, w miesiącu wielkich patriotycznych rocznic i świąt Maryjnych. Nasi przodkowie nie szczędzili sił i krwi, aby bronić ziemi ojczystej. My także pokażmy, że jesteśmy gotowi bronić wolności wyrzekając się tego, co zniewala tak wielu spośród nas.”
  3. Burmistrz Karczewa zaprasza na wspólne śpiewanie piosenek powstańczych w przyszłą niedzielę, tj., 4 sierpnia na rynek Zygmunta Starego w Karczewie. Początek o godzinie 19.00 Dla uczestników będą zapewnione śpiewniki.
  4. Obok plebanii został ustawiony pojemnik PCK, gdzie można wrzucać czystą odzież, pościel, buty i pluszaki.
  5. Do Sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Jacek Franciszek Borkowski, wdowiec z par. tut. i Lilia Małgorzata Kołodziejczyk, wdowa z Par. MB Królowej Polski w Otwocku. Zapowiedź druga.

Jeśli ktoś wie o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie do kancelarii parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.