Ogłoszenia duszpasterskie, XIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 30 czerwca 2019r.

  1. Dzisiaj wypominki za zmarłych o 17.00 a Nabożeństwo Czerwcowe o 17.30. Po Mszy wieczornej przeniesienie Obrazu Pana Jezusa Miłosiernego z ulicy Miłosza na Ługi. Prosimy osoby z bloków Hallera 5C i Fieldorfa 4 o kontakt z ks. proboszczem w celu ustalenia terminu peregrynacji Obrazu.
  2. W tym tygodniu przeżywamy:

Środa – święto św. Tomasza Apostoła,

I Czwartek – Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, Za Ojczyznę i Radio Maryja o godz. 18.00,

I Piątek – rano odwiedziny chorych, spowiedź od 15.30 do 21.00

I Sobota – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, konferencja przed chrztem o 16, Różaniec o 17, Msza w intencji Kółek Różańcowych i spotkanie w kaplicy Św. Faustyny.

  1. W przyszłą niedzielę poświęcenie kapliczek szensztackich, adoracja i procesja eucharystyczna po Mszy o 10.30. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na chleb dla ubogich.
  2. We wtorek, 2 lipca zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 12, podczas której nasza parafianka s. Daria Ostaszewska, Dominikanka złoży śluby wieczyste. S. Darię polecamy modlitwie wszystkich parafian.
  3. W przyszłą sobotę ratownicy z Fundacji Ochotnicza Grupa Ratownicza Musso 4×4 zapraszają na kurs pierwszej pomocy o 15 w świetlicy. To niezwykle cenna inicjatywa na początku wakacji. Skorzystajmy z tej szansy.
  4. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze Święte w niedziele będą odprawiane o 7, 9, 10.30, 18 i 20. W dni powszednie bez zmian: 7 i 18.
  5. Zapraszamy do pomocy przy podlewaniu terenów zielonych wokół kościoła. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. proboszcza.
  6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się w naszej parafii:

Piotr Krzysztof Cygan, kawaler z Parafii św. Antoniego z Padwy w Warszawie i Edyta Sitkiewicz , panna z par. tut. Zapowiedź pierwsza.

Piotr Całczyński, kawaler z Par. Wieczerzy Pańskiej w Aleksandrowie i Karolina Grzyb, panna z par. tut. Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o informację. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  2. W tym miesiącu pożegnaliśmy w naszej parafii śp. Jana Cytryniaka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…