"30 lat naszej parafii"
Zapraszamy do obejrzenia filmu

Ogłoszenia duszpasterskie, XII NIEDZIELA ZWYKŁA, 23 czerwca 2019r.

1. Dziś przypada 14 rocznica święceń biskupich Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Po Mszy o 12 procesja eucharystyczna. O 19 spotkanie Rady Parafialnej w świetlicy.

Poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,

Czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków,

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msze Święte o 7, 9 i 18. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne,

Sobota – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, ofiary zebrane na tacę w tym dniu przeznaczone są na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej,

1. W przyszłą niedzielę wypominki za zmarłych o 17.00, Nabożeństwo Czerwcowe o 17.30.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Bożego Ciała: budowniczym ołtarzy, ministrantom i bielankom, wspólnotom parafialnym oraz radnemu p. Marcinowi Kraśniewskiemu, który zadbał by służby miejskie uporządkowały trasę procesji. Msza Święta w intencji budowniczych IV ołtarza, tj. mieszkańców ulicy Danuty, Lecha, Ługi oraz ministrantów i lektorów będzie odprawiona w przyszłą niedzielę (30.06.) o 12.00.
  3. Księża Misjonarze ze Świdra zapraszają dzisiaj na koncert charytatywny będą wsparciem dla Maksa Bednarczyka. Początek o godz. 19.
  4. Żywność dla osób skierowanych do naszej parafii przez MOPS w Otwocku będzie wydawana we wtorek, 18 czerwca (17-19) i sobotę, 29 czerwca (10-12).
  5. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze Święte w niedziele będą odprawiane o 7, 9, 10.30, 18 i 20. W dni powszednie bez zmian: 7 i 18.
  6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się w naszej parafii:

Piotr Całczyński, kawaler z Par. Wieczerzy Pańskiej w Aleksandrowie i Karolina Grzyb, panna z par. tut. Zapowiedź pierwsza.

Konrad Przemysław Klukowski, kawaler z Par. Wniebowzięcia NMP w Kałuszynie i Paulina Masna, panna z par. tut. Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o informację. Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian.