"30 lat naszej parafii"
Zapraszamy do obejrzenia filmu
"Oto Stoję u drzwi i kołaczę"
Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego
Gdzie jest Twój Brat?
Parafialna inicjatywa ewangelizacyjna
previous arrow
next arrow
Slider

Ogłoszenia duszpasterskie, XII NIEDZIELA ZWYKŁA, 23 czerwca 2019r.

  1. Dziś przypada 14 rocznica święceń biskupich Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Po Mszy o 12 procesja eucharystyczna. O 19 spotkanie Rady Parafialnej w świetlicy.
  2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela,

Czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała i poświęcenie wianków,

Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msze Święte o 7, 9 i 18. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne,

Sobota – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, ofiary zebrane na tacę w tym dniu przeznaczone są na konserwację Bazyliki św. Piotra na Watykanie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej,

  1. W przyszłą niedzielę wypominki za zmarłych o 17.00, Nabożeństwo Czerwcowe o 17.30.
  2. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Bożego Ciała: budowniczym ołtarzy, ministrantom i bielankom, wspólnotom parafialnym oraz radnemu p. Marcinowi Kraśniewskiemu, który zadbał by służby miejskie uporządkowały trasę procesji. Msza Święta w intencji budowniczych IV ołtarza, tj. mieszkańców ulicy Danuty, Lecha, Ługi oraz ministrantów i lektorów będzie odprawiona w przyszłą niedzielę (30.06.) o 12.00.
  3. Księża Misjonarze ze Świdra zapraszają dzisiaj na koncert charytatywny będą wsparciem dla Maksa Bednarczyka. Początek o godz. 19.
  4. Żywność dla osób skierowanych do naszej parafii przez MOPS w Otwocku będzie wydawana we wtorek, 18 czerwca (17-19) i sobotę, 29 czerwca (10-12).
  5. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu Msze Święte w niedziele będą odprawiane o 7, 9, 10.30, 18 i 20. W dni powszednie bez zmian: 7 i 18.
  6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się w naszej parafii:

Piotr Całczyński, kawaler z Par. Wieczerzy Pańskiej w Aleksandrowie i Karolina Grzyb, panna z par. tut. Zapowiedź pierwsza.

Konrad Przemysław Klukowski, kawaler z Par. Wniebowzięcia NMP w Kałuszynie i Paulina Masna, panna z par. tut. Zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o informację. Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.