Ogłoszenia duszpasterskie, UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Przypominamy, że przykazania kościelne zobowiązują katolików do przyjęcia Komunii Świętej w tym czasie. Dziś można zyskać odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Ofiary na tacę są przeznaczone na ułożenie i remont kostki brukowej przy plebanii i kościele.
  2. Witamy w naszej parafii Amatorski Chór Nauczycielski „Gloria Mater” z Mińska na Białorusi. Brali oni udział w Festiwalu Pieśni Religijnej i Patriotycznej Sacrosong 2019. Po Mszy Świętej o 10.30 wysłuchamy koncertu w ich wykonaniu. Przed kościołem będą zbierać ofiary na swoją działalność.
  3. W tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła,

Wtorek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła,

Czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, po Mszy wieczornej Nabożeństwo Fatimskie z procesją,

Piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

  1. W sobotę przeżywamy w naszej parafii dzień wdzięczności za nawiedzenie przez Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 10 do 18. Po Mszy wieczornej i nabożeństwie czerwcowym będzie możliwość udziału w modlitwie wstawienniczej. Szczegółowy program w gablocie przed kościołem.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Przed kościołem będziemy zbierać ofiary do puszki na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
  3. Nabożeństwa Czerwcowe odprawiane są w dni powszednie po Mszy wieczornej a w niedziele o 17.30.
  4. Powoli przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała. Zachęcamy do włączenia się w budowę czterech ołtarzy. Na poszczególnych ulicach wyznaczone osoby zbierają ofiary na ten cel.
  5. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się w naszej parafii:

Dariusz Marcin Fijałkowski, kawaler i Klaudia Fijałkowska, panna. Obydwoje z par. tut. Zapowiedź pierwsza.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer „Gazetki na Ługach”.