"30 lat naszej parafii"
Zapraszamy do obejrzenia filmu
"Oto Stoję u drzwi i kołaczę"
Peregrynacja Obrazu Jezusa Miłosiernego
Gdzie jest Twój Brat?
Parafialna inicjatywa ewangelizacyjna
previous arrow
next arrow
Slider

Ogłoszenia duszpasterskie, UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Przypominamy, że przykazania kościelne zobowiązują katolików do przyjęcia Komunii Świętej w tym czasie. Dziś można zyskać odpust zupełny za udział w śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Ofiary na tacę są przeznaczone na ułożenie i remont kostki brukowej przy plebanii i kościele.
  2. Witamy w naszej parafii Amatorski Chór Nauczycielski „Gloria Mater” z Mińska na Białorusi. Brali oni udział w Festiwalu Pieśni Religijnej i Patriotycznej Sacrosong 2019. Po Mszy Świętej o 10.30 wysłuchamy koncertu w ich wykonaniu. Przed kościołem będą zbierać ofiary na swoją działalność.
  3. W tym tygodniu przeżywamy:

Poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła,

Wtorek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła,

Czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, po Mszy wieczornej Nabożeństwo Fatimskie z procesją,

Piątek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

  1. W sobotę przeżywamy w naszej parafii dzień wdzięczności za nawiedzenie przez Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godziny 10 do 18. Po Mszy wieczornej i nabożeństwie czerwcowym będzie możliwość udziału w modlitwie wstawienniczej. Szczegółowy program w gablocie przed kościołem.
  2. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Przed kościołem będziemy zbierać ofiary do puszki na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
  3. Nabożeństwa Czerwcowe odprawiane są w dni powszednie po Mszy wieczornej a w niedziele o 17.30.
  4. Powoli przygotowujemy się do Uroczystości Bożego Ciała. Zachęcamy do włączenia się w budowę czterech ołtarzy. Na poszczególnych ulicach wyznaczone osoby zbierają ofiary na ten cel.
  5. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się w naszej parafii:

Dariusz Marcin Fijałkowski, kawaler i Klaudia Fijałkowska, panna. Obydwoje z par. tut. Zapowiedź pierwsza.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer „Gazetki na Ługach”.