Ogłoszenia duszpasterskie, VII NIEDZIELA WIELKANOCY – WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 2 czerwca 2019

  1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Jest to również I Niedziela Miesiąca. Poświęcenie kapliczek szensztackich, adoracja i procesja eucharystyczna po Mszy o 12. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na chleb dla ubogich i na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  2. W tym tygodniu przypada:

Poniedziałek – wspomnienie Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy,

Środa – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika,

I Czwartek Miesiąca – Msza Św. o powołania, za Ojczyznę i Radio Maryja o 18,

I Piątek Miesiąca – rano odwiedziny chorych, spowiedź od 15.30 do 21.

Sobota – wspomnienie św. Jadwigi Królowej, o 18 Msza Święta Wigilijna z Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Po mszy adoracja do 21.

  1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Przypominamy, że przykazania kościelne zobowiązują nas do przyjęcia Komunii Świętej w tym czasie. Ofiary na tacę będą przeznaczone na dalsze prace brukarskie przy plebanii.
  2. Zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe w dni powszednie po mszy wieczornej a w niedziele o 17.30.
  3. W najbliższy piątek grupa dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami udaje się na pielgrzymkę do Częstochowy. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy i szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.
  4. W dniach od 6 do 9 czerwca w Parafii MB Królowej Polski na Kresach odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Pieśni Religijnej i Patriotycznej SACROSONG 2019. Szczegóły na plakacie w gablocie. Jeden z zespołów uczestniczących w festiwalu, schola z Białorusi będzie śpiewała w przyszłą niedzielę w naszym kościele podczas Mszy o 10.30. Po Mszy zapraszamy na koncert w ich wykonaniu. Przed kościołem będą zbierali ofiary na swoją działalność artystyczną.
  5. W przyszłą niedzielę ulicami polskich miast przejdą Marsze dla Życia i Rodziny. Warszawski Marsz wyruszy sprzed pomnika Kopernika na Krakowskim Przedmieściu o godz. 12. Tegoroczny marsz jest poświęcony problemowi demoralizującej edukacji seksualnej dzieci i młodzieży.
  6. Maj to miesiąc rocznic święceń kapłańskich. W poniedziałek zapraszamy na Mszę Świętą o 18 z okazji 2 rocznicy święceń ks. Łukasza. Również ks. Wiesławowi składamy serdeczne życzenia z okazji minionych uroczystości: rocznicy święceń kapłańskich i urodzin. Pamiętajmy o kapłanach w naszych modlitwach.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.