Ogłoszenia duszpasterskie, VI NIEDZIELA WIELKANOCY, 26 maja 2019r.

1. Dziś rozpoczynają się dni modlitw błagalnych o urodzaje, zwane dawniej dniami krzyżowymi. O 17 wypominki za zmarłych a o 1730 nabożeństwo majowe.
  2. W tym tygodniu przeżywamy:

Wtorek – 38 rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Polski,

Środa – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,

Piątek – święto Nawiedzenia NMP, początek nowenny do Ducha Świętego,

Sobota – wspomnienie św. Justyna, męczennika, jest to I sobota miesiąca: konferencja przed chrztem o 16, Różaniec o 17, po mszy wieczornej spotkanie KŻR w kaplicy.

1. W przyszłą niedzielę adoracja i poświęcenie kapliczek szensztackich po mszy o 12 a następnie procesja eucharystyczna wokół kościoła. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na chleb dla ubogich.
  2. W poniedziałek zapraszamy na Mszę Świętą wieczorną w intencji
    proboszcza z okazji 24 rocznicy święceń kapłańskich.
  3. 31 maja (piątek) odbędzie się tradycyjna pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Wyruszymy po Mszy Świętej wieczornej ok. 18.45. Zbiórka przed kościołem.
  4. Od soboty rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe, które będą odprawiane po mszy wieczornej, ok. 18.30.
  5. Spotkanie dla bielanek i nowych kandydatek odbędzie się 1 czerwca (sobota)
    o 9 rano w świetlicy.
  6. Zapraszamy dzieci do naszej świetlicy parafialnej od poniedziałku do piątku
    w godzinach 16-19.
  7. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Albert Hoffman, kawaler z par. tut. i Natalia Olkowicz, panna z Parafii św. Wincentego a’Paulo w Otwocku. Zapowiedź druga;

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o informację. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

2. W tym miesiącu odeszli do Pana: śp. Beata Pajek, Leonard Pietrucha, Elżbieta Kwiatkowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…