Ogłoszenia duszpasterskie, V NIEDZIELA WIELKANOCY, 19 maja 2019r.

  1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o 10.30 grupa dzieci z naszej parafii będzie przeżywała rocznicę I Komunii Świętej. Ofiary zebrane na tacę przeznaczone są na utrzymanie seminarium duchownego naszej diecezji.
  2. Proboszcz i Radny p. Marcin Kraśniewski zapraszają na festyn z okazji Dnia Dziecka dzisiaj w godz. 13 – 18 na parkingu przed kościołem. Będzie mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy oraz nagrody. Rozegramy również mini turniej piłkarski. Szczegółowe informacje na plakatach.
  3. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Środa – wspomnienie św. Rity z Cascii, zakonnicy, nabożeństwo do św. Rity po mszy wieczornej i majowym,

Piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych,

  1. Nasz parafianin ks. Andrzej Jakubaszek zaprasza na poświęcenie kaplicy dla nowopowstającej Parafii św. Rity w środę podczas Mszy Świętej o godz. 18.00. Ks. Andrzej został oddelegowany do tworzenia tego nowego ośrodka duszpasterskiego przy ul. Podskarbińskieej w Warszawie.
  2. Zbiórka dla pielgrzymów udających się do Hiszpanii w czwartek o 3.00 rano na parkingu przed kościołem.
  3. Dyrekcja Zespołu Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego zaprasza w sobotę 25 maja na piknik motoryzacyjno-militarny. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
  4. We wtorek o 19 w świetlicy spotkanie dla osób przygotowujących ołtarze na Boże Ciało.
  5. Zapraszamy dzieci do naszej świetlicy parafialnej od poniedziałku do piątku w godzinach 16-19.
  6. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Albert Hoffman, kawaler z par. tut. i Natalia Olkowicz, panna z Parafii św. Wincentego a’Paulo w Otwocku. Zapowiedź pierwsza;

Paweł Kurzyna, kawaler z Par. św. Maksymiliana w Dąbrowicy i Dominika Szczęsna, panna z par. tut., zapowiedź druga;

Wojciech Artur Kot, kawaler z Par. św. Wita w Karczewie i Weronika Paulina Cięciora, panna z par. tut., zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o informację. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.