Ogłoszenia duszpasterskie, IV NIEDZIELA WIELKANOCY, 12 maja 2019r.

 1. Dzisiaj podczas Mszy Świętej o 10.30 dziesięcioro dzieci z naszej parafii przyjmie po raz pierwszy Komunię Świętą. Polecamy ich modlitwie wszystkich parafian. Ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na remont i ułożenie kostki brukowej przy kościele i plebanii.
 2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Poniedziałek – wspomnienie NMP z Fatimy, nabożeństwo fatimskie po mszy wieczornej i majowym,

Wtorek – święto św. Macieja, Apostoła,

Czwartek – uroczystość św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

 1. Ze względu na Biały Tydzień przeżywany przez dzieci komunijne Nabożeństwo Majowe będzie każdego dnia ok. 18.45
 2. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na utrzymanie naszego seminarium duchownego, gdzie mamy dwóch kleryków z naszej parafii.
 3. W najbliższą sobotę, 18 maja z racji 99-rocznicy urodzin świętego Jana Pawła II Rycerze JPII zapraszają na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny w Bazylice Świętego Krzyża w Warszawie o 13.30.
 4. W dniach 31.05. – 01.06. odbędzie się VII Pielgrzymka KŻR na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii.
 5. Przedszkole nr 3 „Ługuś” zaprasza na Ługusiowy Piknik Rodzinny 18 maja od godz. 10. Na dzieci czeka mnóstwo atrakcji. Zaś od 10 przed przedszkolem będzie akcja poboru krwi.
 6. Kino Oaza zaprasza na film „Miłość i Miłosierdzie” w środę i czwartek o 13.45.
 7. Proboszcz i Radny p. Marcin Kraśniewski zapraszają na Dzień Dziecka na Ługach w niedzielę 19 maja w godz. 13 – 18 na parkingu przed kościołem. Będzie mnóstwo atrakcji i dobrej zabawy oraz nagrody Rozegramy również mini turniej piłkarski. Do wtorku można jeszcze zgłaszać drużyny. Formularze do pobrania na stronie internetowej parafii. Przynosimy je do zakrystii lub kancelarii. Szczegółowe informacje na plakatach.
 8. 18 maja odbędzie się jednodniowa pielgrzymka do Częstochowy. Informacje na kartkach za ławkami. Zapisy u p. Wojtka w sklepiku.
 9. Zwolniły się dwa miejsca na pielgrzymkę do Hiszpanii w dniach 23-30 maja. Można z nich skorzystać po niższej cenie. Informacje dla chętnych u ks. proboszcza.
 10. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Paweł Kurzyna, kawaler z Par. św. Maksymiliana w Dąbrowicy i Dominika Szczęsna, panna z par. tut., zapowiedź pierwsza;

Wojciech Artur Kot, kawaler z Par. św. Wita w Karczewie i Weronika Paulina Cięciora, panna z par. tut., zapowiedź pierwsza.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących między tymi osobami proszony jest o informację. Narzeczonych polecamy modlitwie parafian.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.