Ogłoszenia duszpasterskie, III NIEDZIELA WIELKANOCY, 5 maja 2019r.

  1. Dzisiaj przypada I Niedziela Miesiąca. Poświęcenie kapliczek szensztackich, adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna po mszy o 12.00. Ofiary na tacę są przeznaczone na dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji a przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na chleb dla ubogich. Dziś rozpoczynamy XI Tydzień Biblijny i przeżywamy III Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Zachęcamy do lektury Ewangelii według św. Jana
  2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:

Poniedziałek – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba,

Środa – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

  1. W dniu jutrzejszym JE bp Marek Solarczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  2. W przyszłą niedzielę odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej podczas mszy o 10.30. Ofiary zebrane na tacę będą przeznaczone na naprawę i ułożenie kostki wokół plebanii i kościoła.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w dni powszednie po mszy wieczornej o 18.30 zaś w niedzielę o 17.30.
  4. Od 5 maja do 2 czerwca w każdą niedzielę wspólnoty neokatechumenalne prowadzą akcję „Misje na placach”. Zapraszamy wszystkich na plac przy ul. Bema na 15.45 na wspólną modlitwę Nieszporami i śpiewem.
  5. Można jeszcze zgłaszać drużyny na mini turniej piłkarski z okazji Dnia Dziecka na Ługach, który odbędzie się 19 maja. Regulamin turnieju na stronie internetowej parafii.
  6. Starsza osoba mieszkająca na naszym osiedlu poszukuje kogoś do opieki. Bliższe informacje w zakrystii.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.