Ogłoszenia duszpasterskie, NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

  1. Dzisiejsza niedziela, obchodzona jako Święto Miłosierdzia Bożego jest dniem naszego odpustu parafialnego. W tym roku dziękujemy Bogu za 30 lat istnienia naszej parafii. Suma odpustowa z procesją zostanie odprawiona o 12.00. Będzie jej przewodniczył ks. Prałat Tomasz Atłas, Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. Wygłosi też kazania na przedpołudniowych Mszach Świętych. Po Sumie zapraszamy na agapę z różnymi atrakcjami. O 15.00 Godzina Miłosierdzia. O 16.15 Bieg Miłosierdzia. Podczas festynu Fundacja Drużyna Błażeja przeprowadzi zbiórkę na leczenie Maksa. Szczegółowy program na tablicy przy bramie i banerach na ogrodzeniu. Po Mszy Świętej wieczornej potańcówka pod gwiazdami. Wszystko zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.
  2. W tym tygodniu przeżywamy w liturgii:

Poniedziałek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy;

Wtorek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski,

Środa – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika,

I Czwartek Miesiąca – wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła,

Piątek – Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski, w tym dniu Msze Święte jak w każdą niedzielę, Koronka o 15, spowiedź podczas mszy świętych, adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy wieczornej, można spożywać pokarmy mięsne, ze względu na przypadającą uroczystość odwiedziny chorych będą w następny piątek, jest to I Piątek Miesiąca,

I Sobota Miesiąca – wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona diecezji warszawsko-praskiej,

  1. W tym tygodniu ze względu na przypadające uroczystości kościelne i święta państwowe kancelaria parafialna będzie nieczynna w środę i piątek.
  2. Od jutra kontynuujemy peregrynację Obrazu Jezusa Miłosiernego po naszej parafii. Obraz pójdzie na ulicę Miziołka.
  3. Od środy (1 maja) rozpoczynamy Nabożeństwa Majowe. Będą one odprawiane w dni powszednie po mszy wieczornej o 18.30 a w niedziele i uroczystości o 17.30.
  4. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę będą przeznaczone na dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji. Przed kościołem będziemy zbierali ofiary na chleb dla ubogich. Po mszy o 12 adoracja Najświętszego Sakramentu, poświęcenie kapliczek szensztackich i procesja eucharystyczna wokół kościoła.
  5. Urząd Miejski w Karczewie informuje, że rozpoczęła się inwentaryzacja pieców na terenie gminy i zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.