Ogłoszenia duszpasterskie, NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 21 kwietnia 2019r.

  1. Osiem początkowych dni okresu Wielkanocy stanowi oktawę Wielkanocy. Z tej racji w najbliższy piątek nie ma postu.
  2. Zapraszamy dzisiaj na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i Nowennę o 15 a o 17.00 na uroczyste Nieszpory.
  3. Jutro Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy. Msze Święte jak w niedzielę. Koronka i Nowenna do Bożego Miłosierdzia o 15. Taca przeznaczona na KUL.
  4. W czwartek przypadają imieniny Biskupa Marka Solarczyka. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  5. W sobotę o 17.00 w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Karczewie odbędzie się koncert charytatywny na rzecz małego Maksa, chorego na nowotwór. Wstęp 10 zł.
  6. W przyszłą niedzielę, obchodzoną jako Święto Miłosierdzia Bożego przypada nasz odpust parafialny. W tym roku szczególny ze względu na 30-lecie istnienia naszej parafii. Suma odpustowa z procesją zostanie odprawiona o 12.00. Będzie jej przewodniczył ks. Prałat Tomasz Atłas, Dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce. Wygłosi też kazania na przedpołudniowych Mszach Świętych. Po Sumie zapraszamy na agapę z różnymi atrakcjami. O 15.00 Godzina Miłosierdzia. O 16.15 Bieg Miłosierdzia. Podczas festynu odpustowego Fundacja Drużyna Błażeja przeprowadzi zbiórkę na leczenie Maksia. Szczegółowy program na tablicy przy bramie i banerach na ogrodzeniu. Po Mszy Świętej wieczornej potańcówka pod gwiazdami. Wszystko zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21. Zapraszamy serdecznie, również do pomocy w przygotowaniach, szczególnie w pieczeniu ciast.
  7. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego przeżycia Triduum Paschalnego i Wielkanocy: liturgia, śpiewy, dekoracje, sprzątanie, etc.
  8. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zebrane fundusze służą pomocy ubogim i organizowaniu wyjazdów wakacyjnych dla dzieci.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  10. W imieniu wszystkich kapłanów posługujących w tej parafii życzymy, aby Święta Wielkanocne były czasem spotkania ze Zmartwychwstałym Jezusem. Niech On napełnia nasze serca radością i pokojem a blask Jego Zmartwychwstania niech rozprasza wszelkie mroki naszego życia. Niech wiara w obecność Zmartwychwstałego Jezusa czyni z nas prawdziwych Jego świadków wobec ludzi, których spotykamy na drodze swego życia…