Ogłoszenia duszpasterskie, NIEDZIELA PALMOWA, 14 kwietnia 2019r.

  1. Dziś rozpoczynamy Wielki Tydzień, który jest poświęcony na wspomnienie Męki Chrystusa, poczynając od Jego mesjańskiego wjazdu do Jerozolimy. Przed kościołem zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Członkowie Odnowy w Duchu Świętym rozprowadzają palmy. O 17.15 Gorzkie Żale.
  2. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę, spowiadamy od poniedziałku do środy podczas Mszy Świętej porannej i po południu od 17.30 oraz w Wielką Sobotę podczas święcenia pokarmów.
  3. W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa i Eucharystii. Kapłani gromadzą się o 10.00 w katedrze na Mszy Krzyżma wraz ze swoimi biskupami i odnawiają przyrzeczenia kapłańskie. Pamiętajmy o nich w swoich modlitwach.

Mszą Wieczerzy Pańskiej o godz. 19.00 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. Po Eucharystii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

Wielki Piątek – o 8.00 tzw. „Ciemna Jutrznia”. Cały dzień możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Ciemnicy. Koronka i Nowenna do Miłosierdzia Bożego o 15.00. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją Krzyża o 19.00. Podczas adoracji Krzyża zbieramy ofiary na Grób Pański w Jerozolimie. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do 22.00. W tym dniu obowiązuje post ścisły (18 – 60 lat).

Wielka Sobota – „Ciemna Jutrznia” o 8.00. Adoracja przy Grobie Pańskim do Wigilii Paschalnej. Święcenie pokarmów od 9 do 15.00 co pół godziny. Koronka i Nowenna o 15.00. Wigilia Paschalna o 20.00 (przynosimy świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych).

Wielkanoc – Rezurekcja o 6.00. Następna Msza Święta o 10.30!!! o 15 Koronka i Nowenna. O 17 Nieszpory.

Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte jak w niedzielę. O 15 Koronka z Nowenną.

  1. Do koszy pod chórem można składać dary żywnościowe dla najuboższych naszych parafian. Tylko do środy!
  2. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zebrane fundusze służą pomocy ubogim i organizowaniu wyjazdów wakacyjnych dla dzieci.
  3. W Niedzielę Miłosierdzia nasza parafia organizuje Bieg Miłosierdzia. Uczestnicy muszą wypełnić ankietę zamieszczoną na stronie internetowej parafii.
  4. 19 maja organizujemy Dzień Dziecka na Ługach. Można zgłaszać drużyny piłkarskie na mini turniej do końca kwietnia. Regulamin na stronie internetowej parafii.
  5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.