Ogłoszenia duszpasterskie, V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 7 kwietnia 2019r.

 1. Dzisiaj I niedziela miesiąca: adoracja Najświętszego Sakramentu i poświęcenie kapliczek szensztackich po Mszy o 12. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na chleb dla ubogich i na kwiaty do Grobu Pana Jezusa. Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym rozprowadza dzisiaj i w przyszłą niedzielę palmy. O 19 koncert pieśni pasyjnych w wykonaniu Chóru Concordia.
 2. Dzisiaj ulicami Warszawy przejdzie Marsz Świętości Życia pod hasłem „Tato, to ja”. O 11 Msze Święte w Archikatedrze Warszawskiej i Katedrze Warszawsko-Praskiej, o 12.40 wymarsz z Placu Zamkowego w kierunku Bazyliki Świętego Krzyża, o 13.00 zakończenie.
 3. W tym tygodniu będzie wydawana żywność dla osób zgłoszonych przez MOPS w Otwocku: w środę od 17 do 19 i w sobotę od 10 do 12.
 4. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego osiedla. Początek o 18.45 po Mszy wieczornej. Nie ma w tym dniu Drogi Krzyżowej dla dzieci o 17. W tym dniu kancelaria będzie nieczynna.
 5. Przyszła niedziela to początek Wielkiego Tygodnia czyli Niedziela Palmowa. Liturgia każdej Mszy Świętej rozpocznie się przed kościołem. Przynosimy ze sobą palmy, które będą poświęcone podczas każdej Mszy. Ofiary na tacę będą przeznaczone na wykonanie poduszek na ławki w naszym kościele.
 6. Do koszy pod chórem można składać dary żywnościowe dla najuboższych naszych parafian.
 7. Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Zebrane fundusze służą pomocy ubogim i organizowaniu wyjazdów wakacyjnych dla dzieci.
 8. Spotkanie dla rodziców dzieci rocznicowych 29 kwietnia (poniedziałek) o 19.30 w świetlicy.
 9. Urząd Miejski w Karczewie zaprasza mieszkańców na akcję sprzątania świata w najbliższą sobotę, tj. 13 kwietnia. Będziemy sprzątać tereny zielone między Ługami a ul. Piłsudskiego. Spotykamy się na rogu ulicy Mickiewicza i Piłsudskiego o godzinie 10.00. Zapewniamy rękawiczki i worki.
 10. Klub „Grota” zaprasza na wyjazd do Ciechanowca w Niedzielę Palmową (14 kwietnia). W programie Msza Święta, prezentacja palm wielkanocnych, zwiedzanie Muzeum Rolnictwa i Muzeum Pisanki. Zapisy w Klubie Grota od poniedziałku do piątku w godz. 13-19. Koszt 50zł.
 11. Otwockie Centrum Kultury, Kino Oaza i Teatr im. Jaracza zapraszają do korzystania z atrakcji przygotowanych w kwietniu. Szczególnej uwadze polecamy film „Miłość i Miłosierdzie”. Godziny seansów na plakacie w gablocie.
 12. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Dariusz Piotr Słowikowski, kawaler z Par. Objawienia Pańskiego w Warszawie i Anna Kurkiewicz, panna z par. tut., zapowiedź druga;

Dominik Cezary Januszewski, kawaler z Par. św. Augustyna w Warszawie i Patrycja Aleksandra Ziółkowska, panna z par. tut., zapowiedź druga.

Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do Kancelarii Parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian.

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.