Ogłoszenia duszpasterskie, IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 31 marca 2019r.

  1. Zapraszamy dzisiaj na wypominki za zmarłych o 16.45 i Gorzkie Żale o 17.15, Adoracja Krzyża przygotowana przez młodzież o 19. Przed kościołem zbieramy ofiary do puszki na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
  2. W tym tygodniu przeżywamy:

wtorek – 14 rocznica narodzin dla nieba św. Jana Pawła II, papieża.

I czwartek miesiąca – Msza Święta o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii, Za Ojczyznę i Radio Maryja o godz. 18.00, następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Imienia Jezus,

I piątek miesiąca – rano odwiedziny chorych, spowiedź od 15.30 do 21.00; Litania do Serca Pana Jezusa o 17.45.

I sobota miesiąca – rano odwiedziny chorych, konferencja przed chrztem o 16, wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, cicha modlitwa i różaniec, Msza w intencji Kółek Różańcowych i spotkanie w kaplicy Św. Faustyny

  1. W przyszłą niedzielę (I miesiąca) adoracja Najświętszego Sakramentu i poświęcenie kapliczek szensztackich po mszy o 12. Przed kościołem będziemy zbierać ofiary do puszki na chleb dla ubogich i kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
  2. We wtorek Kancelaria Parafialna będzie wyjątkowo będzie czynna od 19 a nie jak zazwyczaj rano.
  3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w każdy piątek: o 17 dla dzieci a po Mszy wieczornej (ok. 18.45) dla dorosłych. W każdą niedzielę o 17.15 Gorzkie Żale z nauką pasyjną. Jutrznia w kaplicy św. Faustyny o 5.30 od poniedziałku do piątku. Zachęcamy do włączenia się w akcję „Gdzie jest Twój brat?”, czyli do modlitwy za sąsiadów, którzy nie chodzą do kościoła. Można się wpisywać do księgi wyłożonej na ołtarzu MB Fatimskiej. Do koszy pod chórem można składać produkty żywnościowe dla najuboższych z naszej parafii.
  4. Przypominamy o akcji „Wiosenne porządki w Otwocku”. Wszystkich chętnych do sprzątania naszej małej Ojczyzny zapraszamy na parking przed kościołem. Otrzymamy rękawiczki i worki na śmieci.
  5. Do Sakramentu Małżeństwa przygotowują się następujące osoby:

Dariusz Piotr Słowikowski, kawaler z Par. Objawienia Pańskiego w Warszawie i Anna Kurkiewicz, panna z par. tut., zapowiedź pierwsza;

Dominik Cezary Januszewski, kawaler z Par. św. Augustyna w Warszawie i Patrycja Aleksandra Ziółkowska, panna z par. tut., zapowiedź pierwsza. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o zgłoszenie się do Kancelarii Parafialnej. Narzeczonych polecamy modlitwie wszystkich parafian.

  1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  2. W tym miesiącu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności: śp. Marianna Gajownik, Aldona Orchowska i Maria Gawryś. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…